Premiéra Star Treku 4 je stažena, vznikne vůbec někdy tento film?

Premiéra Star Treku 4 je stažena, vznikne vůbec někdy tento film?

30.9.2022 11:00


V prosinci 2023 jsme se měli dočkat celovečerního Star Treku. Ani sprintér by ale nedokázal natočit a hlavně připravit hotový film na tento šibeničný termín. Bylo jasné, že čtvrtý díl musí vyklidit pole a na Vánoce příštího roku se ho nedočkáme. Otázka tak zůstává zda vůbec někdy.


Pro pozorné fanoušky to asi není žádná velká novinka. Matt Shakman měl být novým režisérem čtvrtého dílu, ale nakonec dal přednost Marvelu a jeho Fantastické čtyřce. Bylo tak jasné, že studio musí rychle sehnat náhradu a začít okamžitě natáčet. Jenže režisér nebyl jediným nešvarem celého projektu. Již dlouhodobě prosakují informace, že herci sice s pokračováním počítají, ale nemají volné místo v kalendáři.

(Premiéra Star Treku 4 v prosinci 2023 neklapne, ale čekal někdo vůbec něco jiného? Foto: Paramount)


Pokud tento film někdy vznikne, tak jenom kvůli oddané partě herců, která má stále chuť se na filmu podílet, i když ho střídá jeden průšvih za druhým. V prosinci 2023 jsme se měli dočkat Star Treku 4, teď se to stoprocentně nepovede. Studio film pouze stáhlo z plánovaných premiér, takže je klidně možné, že ho brzy oznámí na rok 2024 či rok 2025. Nejdříve by si ale mělo studio udělat pořádek před svým vlastním prahem a až následně něco oznamovat.

Komplikovanou minulost projektu všichni známe. Problémy se scénářem, nedostatek peněz na výplaty herců, odchod SJ Clarkson, odchod Matta Shakmana a nyní přesun premiéry. Dobrou vizitku to rozhodně nedělá, ale my se nesmíme vzdávat naděje. Možná bude lepší, když si studio uleží veškeré myšlenky, napíše dobrý scénář, najme poctivého režiséra a zasmluvní herce. Parodicky tak může vzniknout mnohem lepší film, než kdyby se narychlo začalo natáčet už teď.

Myslíte si, že se filmu vůbec někdy dočkáme?

Zdroj: ComicBook.com


Jít na Star Trek: Discovery | Jít na Edna


Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se přihlaš!