Prokletý Star Trek 4 přichází o režiséra, Matt Shakman dává přednost Marvelu

Prokletý Star Trek 4 přichází o režiséra, Matt Shakman dává přednost Marvelu

31.8.2022 15:39


Ne, bohužel toto není sranda. Zdá se, že film Star Trek 4 je skutečně prokletý. Nejdřív další pokračování připravovala talentovaná režisérka SJ Clarkson, ta ovšem následně projekt opustila a film byl zrušen. Záhy byl ale obnoven a na palubě byl tvůrce WandaVision. Ale už i ten je ze hry.


J. J. Abrams se režisérky postaral o první dva Star Treky, ten třetí za velkých potíží připravil Justin Lin. O čtyřce se dlouho mluvilo, chvíli to vypadalo, že je snímek na mrtvém místě. Nejdříve byla ve hře režisérka SJ Clarkson a zajímavý příběh, kde se bude cestovat v čase a na palubě nebude chybět ani Chris Hemsworth. Nakonec se ale jedna z největších hvězd i s Chrisem Pinem nedohodla se studiem na výši honoráře za film.

Projekt byl tedy opět na mrtvém bodě, SJ Clarkson byla mimo hru. Znenadání v únoru 2022 bylo ale oznámeno, že se čtvrtého dílu nakonec dočkáme i s původní Abramsovo partou, původní scénář bude ignorován a začne se s čistým papírem. Již od začátku jsme byli malinko skeptičtí, neboť studio projekt oznámilo, aniž by o tom věděl kdokoliv z herců. Většina z nich má již závazky v jiných seriálech a filmech, tudíž jít s touto informací na trh byla tvůrčí sebevražda.


(Star Trek, nebo nová Fantastická čtyřka? Režisér Matt Shakman má už jasno. Foto: Disney)

Studio nás ale ubezpečovalo, že na scénáři se pracuje a projekt doopravdy vznikne. Sem tam se herci v médiích vyjadřovali, že zatím nebyli osloveni a navíc někteří jsou většinu roku zaneprázdněni (Karl Urban – The Boys, Zoe Saldana – Projekty spojené s Marvel studios apod.). Přesto se zdálo, že studio to s oživením čtvrtého dílu myslí vážně a vše nějakou záhadou dobře dopadne.

Novým režisérem se stal Matt Shakman, režisér povedeného seriálu WandaVision. Shakman ale nyní projekt opouští a radši zůstává u studia Disney, kde bude spolupracovat na dalším Marvel projektu. Shakman je tak oficiálně ze hry a snímek Star Trek 4 si musí najít nového režiséra. Studio s režisérem počítalo, nicméně časový harmonogram Shakmanovi zkrátka nedovolí, aby režíroval další Star Trek a Fantastičkou čtyřku pro Marvel Studios.

Star Trek 4 má stále stanovanou premiéru a do kin by měl dorazit už v prosinci 2023. Počítalo se, že se začne natáčet nejpozději do konce roku, v tuto chvíli nemáme žádné informace, kdy padne první klapka a kdo z herců se skutečně vrátí. Nový režisér bude vybrán v nejbližších dnech a týdnech. Doufejme, že toto je poslední zádrhel a čtvrtý Star Trek má za sebou již to nejhorší.

Zdroj: ComicBook.com


Jít na Star Trek: Discovery | Jít na Edna


Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se přihlaš!