Tvůrci zásadně změnili vztah Vulkánců a Romulanů a jak byl realizován návrat Leonarda Nimoye?

Tvůrci zásadně změnili vztah Vulkánců a Romulanů a jak byl realizován návrat Leonarda Nimoye?

30.11.2020 17:09


Zatímco předchozí epizody se soustředily na děj z budoucnosti, nyní se dostáváme zpět k událostem z 23. století. Michael zjišťuje, jak veliký odkaz za sebou zanechal Spock a nestačí se divit, jak moc se sblížily kultury Vulkánců a Romulanů. Jak se vám ovšem líbilo toto nečekané spojení?


Pokud jste viděli poslední epizodu Unification III, jistě víte, že tvůrci zásadně mění Star Trek lore, což nemusí až tak úplně všem fanouškům vonět. Epizoda hodně volně navazuje na epizody Unification I a Unification II, dvojdíl seriálu Star Trek: The Next Generation. Tyto epizody byly vysílány při 25. výročí Star Treku a v obou dílech se objevil Leonard Nimoy jako Spock.

Jinak tomu nebylo ani v naší epizodě, ostatně nápovědy o Spockově odkazu jsme mohli zaznamenat již v předchozích epizodách. A hlavně o tom mluvil i hlavní tvůrce Alex Kurtzman. Ten jasně prohlásil, že zvídavost Michael Burnham zkrátka nedovolí, aby neprozkoumala, co se stalo Spockovi a zbytku její rodiny. Tento příběh byl částečně prozkoumán právě v Unification III a doufejme, že to není naposledy, co o Spockovi slyšíme.


(Co říkáte na nečekanou spolupráci Vulkánců a Romulanů? Přirozený vývoj, či násilné měnění Star Trek loru? Foto: Paramount Pictures)

Asi každý fanoušek Star Treku musí blahem skákat do vzduchu, když se v seriálu objeví Leonard Nimoy jako Spock. Celý zážitek je umocněn tím, že víme, že Nimoy tu od roku 2015 s námi již není. Pochopitelně byly použity staré záběry právě z již zmíněných epizod Unification I a Unification II. Je to vůbec poprvé, co se Nimoy objevil v našem seriálu (pokud nebudeme počítat pasáž „v předchozích dílech“ ve druhé řadě, která odkazovala na epizodu The Cage, aneb jediné dobrodružství kapitána Christophera Pikea, který byl následně nahrazen Kirkem v seriálu Star Trek).

Tím nejzásadnějším ovšem nebyl až tak Spockův návrat, ale asi nečekané zjištění, že Vulkánci a Romulané v sobě dokázali uhasit dlouho trvající konflikt a začít sdílet své kulturní bohatství a zvyklosti. Nyní společně žijí na planetě Vulkán, která byla přejmenována na Ni'Var. Vulkán, jakožto jedna z prvních planet Federace, Federaci nyní opustil a má svou vlastní vládu, která se skládá z Vulkánců i Romulanů.

Názory fanoušků na toto spojení se různí. Někteří tvrdí, že vše vždy spělo k tomuto bodu, někteří zase prohlašují, že jde o zásadní narušení Star Trek loru, kdy se nepřátelé prakticky proměnili ve spojence. Na druhou stranu jsme ve všech seriálech sledovali Vulkánce a Romulany ve 23. století, ale nyní jsme ve 32. století, takže vývoj obou kultur je nevyhnutelný.

Jak se vám líbila epizoda Unification III? A co říkáte na Ni'Var a spojení Vulkánců a Romulanů?

Zdroj: ComicBook.com (článek 1, článek 2)


Jít na Star Trek: Discovery | Jít na Edna


Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se přihlaš!