Gen Rhys

Gen Rhys

Patrick Kwok-Choon Sezóny 3 2017 - 2020


Taktický důstojník, který již dlouho pracuje na Discovery.

Gen Rhys je taktický důstojník, který byl přijat na USS Discovery. Je jedním z mála, který si stále drží pozici, i když se na lodi vystřídalo hned několik kapitánů. Zpočátku sloužil pod falešným kapitánem Gabrielem Lorcou z alternativního vesmíru, následně ho vystřídal všemi oblíbený Christopher Pike, posléze Saru.

Když se rozhodovalo, zda posádka Discovery bude následovat Michael Burnham do budoucnosti, aby ochránila data ze Sféry, Gen Rhys měl jasno. Následně byl tedy Spockem Gen Rhys u Federace a Hvězdné flotily prohlášen za mrtvého. Místo toho ale Gen Rhys dále žije ve 32. století, kde bojuje o obnovu Federace.

Gen Rhys si ovšem uvědomí, že příchod do budoucnosti ho ochudil i o spoustu přátel, které měl kdysi na Zemi. Naštěstí kapitán Saru uspořádá menší posezení, kterým chtěl docílit, aby se posádka cítila jako doma. Rhys si uvědomí, že přátele si musí udělat převážně na lodi. Mezi jeho nejbližší spolupracovníky rozhodně patří jeho kolega R.A. Bryce, se kterým tráví nejvíce času nejen na můstku, ale také v soukromí. Ostatně oba jsou taktickými důstojníky na lodi.