Paul Stamets

Paul Stamets

Anthony Rapp Sezóny 3 2017 - 2020


Poručík na USS Discovery, který se zasloužil o spórový pohon lodi.

Poručík Paul Stamets slouží na lodi USS Discovery pod vedením zvláštního kapitána Gabriela Lorcy. Stamets je jedním z nejchytřejších lidí v celé Hvězdné flotile. Společně se svým kolegou Straalem pracovali na nových a inovativních technologií pohonu lodí Hvězdné flotily. Následně byl ale Straal přidělen na USS Glenn, zatímco Paul se dostal na USS Discovery.

Paul Stamets je velice odměřený člověk, který si nechce k tělu nikoho připustit. Proto je zpočátku odměřený k Michael Burnhamové a k Saruovi. Dokonce sem tam má i konflikt s kapitánem Lorcou. Je sám přesvědčen o své dokonalosti a někdy nechce upřednostit zájmy Federaci vůči svému vlastnímu egu, což je jedna z jeho největších slabin, která je mu věčně vyčítána.
 • massx
  massx 1.11.2017 | 13:25:54

  P'ro mě celkem sympatická postava, když to nebude přehánět s gaypride, tak mi nebude vadit. Ta namyšlenost je celkem pochopitelná, dost lidí kteří jsou v nečem vyjjímeční takoví jsou, i když třeba v ostatních věcech jsou úplně nanic. Tipoval bych, že houbový pohon ho v budoucnu (při)zabije a přestane se používat. Klasický (trans)warp snad stačí ne?

 • Nienna Tears
  Nienna Tears 31.10.2017 | 17:45:30

  Ze začátu mi byl hrozně nesympatický, ale čím dál víc se mi začíná libit. Myslím, že v sobě má ještě jistý potenciál :)

 • tom99
  tom99 20.10.2017 | 14:55:58

  Zpočátku mi lezl na nervy, teď už to celkem jde :-)