Jedna hlavní postava z Rebels měla zemřít už během druhé řady

Jedna hlavní postava z Rebels měla zemřít už během druhé řady

16.3.2021 9:00


Seriál Star Wars: Rebels byl určen pro mladší diváky, takže se zabíjením museli být tvůrci opatrní. Dave Filoni si přesto stál za usmrcením jedné postavy v průběhu druhé řady, studio Disney ale bylo jiného názoru a chtělo postavu v seriálu udržet tak dlouho, co to jen půjde.


Freddie Prinze Jr. miluje Star Wars. Kdykoliv má příležitost se k Rebels vyjádřit, udělá to. A sem tam prohodí něco zajímavého a nového, co jsme ještě nevěděli. Postava Kanana Jarruse měla v určitý moment seriálu zemřít. Již v začátcích při vytváření postavy se Freddie Prinze Jr. a tvůrce Dave Filoni shodli, že jednoho dne musí Kanan z příběhu odejít. A jediná možná volba byla smrt.

Plán Filoniho a Prinze byl ovšem zcela jiný, než co zamýšlelo studio. Filoni a Prinze se shodli na tom, že Kanan zemře na konci druhé řady rukou samotného Maula. To by postrčilo Ezru Bridgera více k temné straně Síly, mladý Bridger by se také musel v nadcházejících řadách více osamostatnit. Jenže studiu Disney se tento nápad nelíbil. Našroubovalo se tedy do celého procesu a Filonimu řeklo, že Kanan zkrátka musí být i v dalších epizodách.


(Kanan Jarrus mohl zemřít už na konci druhé řady. Foto: Disney)

Kanan tu s námi tak byl celou třetí řadu a polovinu čtvrté. Naštěstí se smrtí postavy uprostřed čtvrté řady už studio souhlasilo. Kvůli odlišným plánům Filoniho a studia se tak značně pozměnil i celý Kananův příběh. Místo jeho usmrcení na konci druhé řady ho Filoni nechal oslepit. Kanan tak dostal více času s mladým Bridgerem, následně učil bojovat Sabine Wren. A bylo toho samozřejmě více.

Dnes už můžeme polemizovat o tom, jaká verze scénáře by byla lepší. Dave Filoni v roce 2018 připomněl, že ho George Lucas naučil, že zabíjení určitých postav je sice nevyhnutelné, ale musí mít smysl. Na seriál se totiž dívají i ti nejmenší a ti musí přesně pochopit, proč daná postava zemřela. Pakliže smrt nemá účel pro celý příběh, stává se naprosto bezvýznamnou.

Je dobře, že Kanan vydržel až do čtvrté řady, nebo měl zemřít už na konci té druhé?

Zdroj: ComicBook.com


Jít na Star Wars: Rebels | Jít na Edna


Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se přihlaš!