Kanan Jarrus

Kanan Jarrus

Freddie Prinze Jr. Sezóny 4 2014 - 2018


Padawan Jedi, který přežil rozkaz 66, a přidal se k posádce Ducha

1. sezóna

Kanan Jarrus (jeho původní jméno bylo Caleb Dume), jako mladý padawan přežil smrtící imperátorův rozkaz 66, a tak se vzdal svého meče a způsobů Jediů. Začal se skrývat před Impériem a nakonec narazil na Heru Syndullu, která mu nabídla místo v posádce Ducha. Stal se tak členem povstalecké buňky proti Impériu na Lothalu, kde rovněž potkal chlapce Ezru Bridgera. Z toho se rozhodl vycvičit Jedie a společnými silami několikrát dokázali odvrátit útoky Impéria a porazit temného Inkvizitora.

2. sezóna

Kanan se snaží usměrnit Ezru v jeho výcviku, ale ten stále víc a víc podlehá Temné straně a Ezra sám neví, co od života jedie očekávat. Navíc se na scéně objevují noví Inkvizitoři, na které sám Kanan nestačí, a bude muset zakročit zkušenější Ahsoka Tano. Když se Kanan, Ezra a Ahsoka vrací na Lothal, kde navštíví místní Chrám jediů, Kanan je pasován na rytíře jedie a konečně je jeho výcvik ukončen. Zároveň se dozví, že tajemný Inkvizitor byl kdysi členem ochranky v Chrámu jediů. Ve finálovém souboji na planetě Malachor je Kanan zraněn Maulem, což zapříčiní jeho oslepení.

3. sezóna

Po oslepení se Kanan naučí nově pracovat se Silou. Zjistí, že dokáže stále veliké věci, i když je slepý. Na planetě Atollon si vybuduje zvláštní vztah s Benduem, zvláštním stvořením, které reprezentuje světlou i temnou stranu Síly. Kanan také naučí Sabine zacházet se světelným mečem. V závěrečném boji o Atollon Kanan sehraje velice důležitou roli. Nakonec Povstalci jen tak tak uniknou. Jeho vztah s kapitánkou Herou Syndullou začíná sílit. Kanan si postupně začíná uvědomovat, že vyhrát válku není pro něj již prioritou.

4. sezóna

Kanan tedy uvažuje, že by se stáhl do ústraní. Přemýšlí o svém budoucím životě po válce, pokud nějaký bude. Když je Hera unesena, nechce vést misi, protože by jeho city mohly zatemnit jinak jeho skvělý úsudek. Kanan se tedy pod Ezrovým vedením mise zúčastní a Heru zachrání. Následně, když chtějí Povstalci před Impériem v čele s guvernérkou Arihndou Pryceovou utéct, se Kanan pro své přátele obětuje a umírá v heroickém činu.