Je seriál určený pro děti, nebo si z něj mohou něco odnést i dospělí?

Je seriál určený pro děti, nebo si z něj mohou něco odnést i dospělí?

11.10.2018 17:33


Máme za sebou premiéru seriálu Star Wars Resistance, nejnovějšího přírůstku do Star Wars rodiny. Seriál byl prezentován, že je určený pro ty nejmenší, ovšem šanci mu chtějí dát i dospělí. Mohou si z něj tedy i ti něco vzít? A má seriál vůbec fanouškům co nabídnout?

Nebudeme vám lhát, seriál je rozhodně určený pro ty nejmenší. Jde o to, aby děti pobraly všechny zápletky v seriálu a mohly si ho pořádně užít. Přesto jsme nakonec byli překvapení výsledkem a vyzněním celé show. Když byl totiž představen první trailer, báli jsme se toho nejhoršího. A dá se říci, že v tu chvíli zcela oprávněně.

2D animace není tak špatná, nutno říci, že některé postavy zkrátka vypadají lépe než jiné. Zatímco třeba Poe Dameron a Yarek Jeager jsou vykreslení do největších detailů, u vedlejších postav je animace o poznání horší. Především co se týče vrásek a detailů obličeje. Také stínování v seriálu působí značně nepřirozeně, což nám rušilo celkový dojem z doposud odvysílaných epizod. Nějaký přirozený přechod mezi stínováním a prvotní animací nám tam chyběl.

Co můžeme rozhodně pochválit, je dabing. Sehnat do takového seriálu Oscara Isaaca či Gwendoline Christie byla určitě fuška a jsme rádi, že oba hlasy v seriálu zaznějí. Dabing nových postav dopadl také na jedničku. Třeba takový Scott Lawrence je v roli Yeagera naprosto famózní. Povedla se i Leia Organa v podání Rachel Butery, která je svým projevem opravdu podobná starší verzi Carrie Fisher.

(Poe a Jarek Yeager se zdají býti tahouny seriálu. Foto: DisneyXD)

No a co samotný příběh? Prvních deset minut stojí opravdu za to. Okrajově se seznámíme s Odbojem, Prvním řádem a dokonce i Novou republikou. Hlavní postava je poslána na nebezpečnou misi a to vše za asistence Poea Damerona. Posléze děj trochu zpomalí a začnou se řešit všední věci na plošině Colossus. Nicméně i tak jsme to čekali o dost horší.

Je pravda, že naše očekávání nebyla příliš vysoká, ale dle našeho názoru je seriál rozhodně koukatelný, a když se tvůrci budou snažit, i dospělý divák se může pobavit. Přece jen se jedná o dvacetiminutové díly, které si za pět minut nemusíte ani pamatovat. Ale i tady se určitě dozvíme něco nového, co prohloubí celý propojený svět Star Wars.

Pokud se celý seriál nebude odehrávat na plošině a krtek bude brzo odhalen, čímž by pak První řád mohl dostat více prostoru, seriál by ve finále nemusel být tak špatný. Zřejmě stále půjde o těžký průměr, ale vzhledem k prezentaci seriálu před premiérou a k prvním trailerům mohl asi těžko někdo z nás čekat kdovíjaký zázrak. Nakonec se tedy jedná o poměrně stravitelné dílo, které může v budoucnu překvapit. Pokud tedy máte ve svém diáři čas, dejte seriálu šanci.

Hodnocení: 50%


Jít na Star Wars Resistance | Jít na Edna


Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se přihlaš!