Recenze první řady seriálu Star Wars Resistance

Recenze první řady seriálu Star Wars Resistance

21.3.2019 16:44


Máme za sebou první sérii a než nás stanice překvapí druhou řadou, měli bychom si zhodnotit tu první. Tak jak se povedl seriál zasazený do dob Odboje? Má show co nabídnout i dospělému divákovi a existuje tady nějaký příslib zajímavějších událostí do budoucna?


Už trailery nevypadaly nejlépe a dalo se očekávat, že nás tentokrát čeká zcela jiný příběh, než jsme byli doposud zvyklí, příběh, který je určen pro ty nejmenší. To by ale pochopitelně nebyl žádný problém, vždyť existuje spousta seriálů pro děti, které dokážou zaujmout i dospělé. Případ Resistance to ovšem s největší pravděpodobností nebude.

Problém je už v názvu. Pokud seriál Rebels nebyl až tolik o tom pravém Povstání, tak Resistance o Odboji není už vůbec. Nesledujeme žádné začátky Odboje a o této povstalecké organizaci se dozvíme jen pramálo nového, co bychom již nevěděli z knih, komiksů a hlavně ze samostatných filmů. V tomto ohledu seriál nepřináší nic svěžího.


(Pár zajímavých záporáků jsme viděli na konci první řady. Foto: DisneyXD)

Celou dobu sledujeme postavy na plošině Colossus v čele s Kazudem Xionem, který má na plošině špehovat První řád pro Odboj, o kterém prakticky nic neví a my se o něm za více než dvacet epizod také takřka nic nedozvíme. Jenže onoho špehování se prakticky nedočkáme, prvních pár dílů je úplně o ničem a s klidným svědomím si můžete pustit pilotní epizodu a poté se vraťte třeba až v patnácté epizodě.

Mezitím se totiž nic zásadního nestane. Seriál má jediné štěstí v tom, že je krátký a dvacet minut jednoho dílu uteče jako voda. Nicméně jednotlivé díly jsou opravdu hloupé, epizodní, do širokého Star Wars světa nepřináší nic nového a jsou také jednotvárné. Z pohledu animace není moc co nabídnout, vizuál je stejný celou sezónu, drtivou většinu stopáže jsme na plošině, občas se vydáme do vesmíru, kde toho ale také není moc k vidění.

Postavy jsou většinou nezajímavé, světlé chvilky má Jarek Yeager především v první polovině řady a samotný správce plošiny Imanuel Doza. Stará garda táhne seriál nahoru, mladší osazenstvo je spíše do počtu. Zajímavou postavou je také Synara San, která ale bohužel ke konci nedostávala moc prostoru. Ten si pro sebe ovšem ukradla Tam Ryvora, která na významu nabrala právě až v závěrečných dílech a nese si zajímavý příslib do další řady.

(Kdo byl vlastně ten tajný informátor Prvního řádu? Foto: DisneyXD)

Postavy z filmu rozhodně potěší, jsou spíše pěkným pomrknutím po fanoušcích, ale že by to bez nich nešlo, to se také říci nedá. Poe Dameron je stále sympaťák a nakonec se v seriálu objevuje více, než jsme čekali, ale nutno podotknout, že všechny epizody s ním jsou na jedno brdo. Phasma dostane stejně hodně prostoru jako ve filmech a o vykoupení postavy se tu mluvit nedá. Leia Organa je rozhodně příjemným zpestřením, na Kyla Rena bohužel nedošlo.

Budoucnost seriálu přesto může být zajímavá. Pokud se seriálem budou růst i diváci, snad se dočkáme i dospělejších dílů. Konečně jsme se navíc dostali z plošiny Colossus a vizuál snad nabídne něco jiného. Navíc bychom se nyní mohli plně ponořit do záležitostí Odboje a časově se dostat za Epizodu VIII, což by mohlo přinést i novou zápletku plnou nových událostí.

Pokud ale máme zůstat u hodnocení první řady, musíme být značně kritičtí. Pro ty, co nemají čas, lze doporučit zhlédnutí pilotní epizody a posléze závěrečných pěti, a to se i tak budete občas nudit. Seriál se bohužel nedá srovnávat se zmiňovanými Rebels. V tomto ohledu studio Disney udělalo kvalitativní krok zpět, nicméně budoucnost nemusí být tak černá, jak to nyní vypadá.

Hodnocení: 30%

Jak seriál hodnotíte vy? Líbil se vám?


Jít na Star Wars Resistance | Jít na Edna


Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se přihlaš!