Seriál Resistance skončí už druhou řadou, proč tomu tak je?

Seriál Resistance skončí už druhou řadou, proč tomu tak je?

17.8.2019 16:30


Sice nás čeká hned několik hraných Star Wars seriálů, ale těch animovaných aktuálně moc není. Po skvělých Clone Wars a stále průměrných Rebels tu byla série Resistance, která skončí už po druhé řadě. Proč se studio rozhodlo seriál ukončit?


S prvním trailerem na druhou sezónu jsme se také dočkali nemilého překvapení, kdy jsme zjistili, že druhá řada bude zároveň poslední. To je samozřejmě velké a smutné zjištění. Původně totiž mělo jít o seriál, který představí počátky Odboje, z toho ale nakonec sešlo. Show se zaměřila na období těsně před událostmi filmů Síla se probouzí a Poslední z jediů.

Tvůrci upustili od 3D po vzoru Star Wars: Rebels a Star Wars: The Clone Wars a nabídli nám 2D animaci, aby ušetřili peníze. I to nám dávalo naději, že tu s námi seriál bude hned několik dlouhých let. Teď ale nečekaně končí. Proč tomu tak je? Přesný důvod nemáme, ale je tu pár náznaků, proč se tak studio rozhodlo. Za prvé je to nová streamovací stanice Disney+, která si odbude svou premiéru na podzim 2019. Resitance se aktuálně vysílá na DisneyXD. Je klidně možné, že studio chce všechny Star Wars projekty přesunout právě na novou streamovací stanici, aby přilákalo co nejvíce předplatitelů.


(Dočkáme se více scén s Prvním řádem? Foto: DisneyXD)

Další důvod je ten, že Epizoda IX uzavře ságu Skywalkerů a možná nejen to. Možná už pak nebude na co navázat, a tak byli tvůrci nuceni ukončit svůj seriál, protože si J. J. Abrams zkrátka připravil skvělý příběh, který uzavře snad úplně vše. Třetí a také pravděpodobný důvod bylo celkové pojetí seriálu a odezva fanoušků. Ta totiž vesměs nebyla pozitivní a seriál si zřejmě nenašel tak silnou fanouškovskou základnu jako v případě minulých projektů.

Ať už je důvod jakýkoliv, seriál se s námi letos rozloučí. Druhá řada mít premiéru 6. října 2019 a zdá se, že finále se dočkáme až v roce 2020 po premiéře Epizody IX. Kdo ví, třeba ale tvůrci stihnou odvysílat všechny epizody již na podzim. Nezapomínejme na čtvrtou sezónu Star Wars: Rebels, kdy jsme se každý týden dočkali rovnou dvou epizod. Takhle se celý proces velice urychlil.

Jste rádi, že Resistance po dvou sezónách končí? Co jste od seriálu vůbec čekali?

Zdroj: ComicBook.com


Jít na Star Wars Resistance | Jít na Edna


Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se přihlaš!