Seriál vůbec poprvé v historii Star Wars představil homosexuální pár

Seriál vůbec poprvé v historii Star Wars představil homosexuální pár

3.10.2019 18:37


Vztahy jsou rozhodně důležité i v předaleké galaxii. Koneckonců celá sága je o tragédii, která se stala v jedné rodině. Nikdy jsme se ale nedočkali nějakého homosexuálního páru, i když se o tom v posledních letech stále mluví. Až seriál Star Wars Resistance to prolomil.


Otázka sexuality a orientace bývá poslední dobou ve filmech a seriálech žhavým tématem. Pozornost se samozřejmě stočila i ke Star Wars, kde jsme poznali celou řadu postav a ras a navštívili spoustu různých míst, přesto jsme se nikdy oficiálně nedočkali páru stejného pohlaví. Sice již byla potvrzena homosexualita určitých postav (viz Holdo z Epizody VIII), ale nevěděli jsme, s kým tvoří pár.

Až seriál Star Wars Resistance poprvé a vlastně oficiálně představil gay pár. Jedná se o Orku a Flixe, které můžeme vídat na plošině Colossus. Tuto informaci potvrdili samotní tvůrci seriálu Justin Ridge a Brandon Auman. Ti ostatně na tuto otázku byli tázáni již minulý rok v průběhu první série, kdy si fanoušci mysleli, že by k sobě Orka a Flix mohli patřit. V tu chvíli ale ještě tvůrci odpověděli vyhýbavě a nic nepotvrdili.


(Jak se vám líbí první homosexuální pár? Foto: DisneyXD)

A to potvrzení přišlo až nyní. Jedná se ale jen o doplňkovou informaci, která s dějem v seriálu nemá prakticky nic společného. Dokonce jsme se nedočkali ani nějakého hlubšího náznaku, že by Orka a Flix byli skutečně spolu. Přece jenom je to seriál pro děti a obecně jsme se nějaké větší romance (ani mezi mužem a ženou) v seriálu nedočkali.

Pokud bychom se měli přesunout na filmové pole, tam se již delší dobu spekulovalo, že by gayem mohl být i Luke Skywalker. Následně se ale toto téma po Epizodě VII již více nerozebíralo. Žhavými kandidáty jsou tak stále Poe Dameron a Finn, ale ani tam to zřejmě nedopadne. Finn občas pokukoval po Rose i Rey, Poe zase měl komplikovanou minulost s novou postavou, která se objeví v Epizodě IX.

Těší vás tato zpráva? A bylo nutné, aby to tvůrci odhalili?

Zdroj: ComicBook.com


Jít na Star Wars Resistance | Jít na Edna


Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se přihlaš!