Kazuda Xiono

Kazuda Xiono

Christopher Sean Sezóny 1 2018 - 2019


Pilot, který chce odhalit na pošině Colossus tajné špehy Prvního řádu.

Kazuda Xiono je mladý pilot Nové republiky, který působí jako jeden z obranářské letky během studené války Nové republiky s Prvním řádem. Jednoho dne se Kazuda právě dostane do křížku s touto nebezpečnou frakcí a na poslední chvíli je zachráněn Poe Dameronem z Odboje. Dameron v Xionovi něco vidí, a tak mu nabídne pracovat tajně pro Odboj.

To se ovšem Kazudovi zpočátku nezamlouvá a už vůbec ne jeho otci Hamato Xionovi, senátorovi z Nové republiky. Poe Dameron vysílá Kazudu na planetu Castilon, přesněji na plošinu Colossus, kde má Kazuda tajný úkol zjistit, kdo je věrný Odboji a kdo naopak Prvnímu řádu. Vše má posléze reportovat Poe Dameronovi, který je jeho jedinou spojkou na Odboj.

Aby Kazuda na to nebyl sám, Poe zanechává na Colossusu svého droida BB-8. Kazuda ovšem ve špehování není zběhlý, a tak mu Jarek Yeager dává práci mechanika ve svém skromném týmu. Jenže Kazuda je pěkný potížista a několikrát dostane sebe, Jareka a svůj tým do pěkného nebezpečí. Ve finále ovšem zjistí, že Kaz je důležitým a přeci jen cenným členem celé posádky, bez které se nyní nikdo už neobejde.