Neeku Vozo

Neeku Vozo

Josh Brener Sezóny 1 2018 - 2019


Mechanik, který se stane dobrým přítelem Kazuda Xiony.

Neeku Vozo pochází z rasy Nikto, nebo-li z původního a delšího označení Kadas'sa'Nikto. Neeku je jeden z mechaniků, který pracuje na planetě Castilon na plošině Colossus. Neeku zde pracuje pro Jareka Yeagera, bývalého Povstalce, který bojoval proti Impériu, ale po obnově Republiky již nechtěl Odboji pomáhat v boji proti Prvního řádu, protože byl již ze všech válek příliš unavený.

Neeku Vozo je poměrně veselou osobou. Málokdy dokáže vše pochopit, většinou dělá přesně to, co se mu řekne a vše si vykládá doslovně, nikdy nepochopí žádnou metaforu. Když na plošinu dorazí Kazuda Xiono, ihned se s ním snaží spřátelit. Zároveň v něm vidí veliký potenciál a jako jeden z mála mu věnuje dostatek času a prostoru, aby se Kazuda na plošině zorientoval.

Neeku také dokáže naplno ukázat svůj soucit, když na plošinu dorazí První řád, který zde hledá ztracené děti z Teharu. Jedná se o děti, jejichž vesnice byla vypálena Kylo Renem a jeho vojáky. Kazuda a Neeku vymyslí způsob, jak děti zachránit tak, aby si První řád myslel, že jsou zároveň mrtvý. Neeku je velký podporovatel Kazudy a myslí si, že z něj jednou může být opravdu skvělý pilot.