Poe Dameron

Poe Dameron

Oscar Isaac Sezóny 1 2018 - 2019


Jeden z nejlepších pilotů v galaxii, který pracuje pro Odboj generálky Organy.

Poe Dameron je jeden z nejvěrnějších a zároveň nejlepších pilotů Odboje, který bojuje proti Prvnímu řádu a chce navrátit celistvý mír do oslabené Nové republiky. Poe Dameron jednoho dne zachrání před Prvním řádem pilota Kazuda Xiona, ve kterém uvidí jistý potenciál. Po rozhovoru s generálku Leiou Organou usoudí, že Kazuda by se mohl hodit do jejich řad.

Poe Dameron tedy nabídne Kazudovi, že může tajně pracovat pro Odboj. Odveze ho na planetu Castilon, konkrétně na čerpací plošinu Colossus. Zde po Kazudovi chce, aby zjistil, kdo na plošině je věrný Nové republice a Odboji a také, kdo sympatizuje s Prvním řádem. Poe Dameron na Kazuda spoléhá a nechává mu i svého oblíbeného droida BB-8.

Při té příležitosti si Poe skočí i za Jarekem Yeagerem, dlouholetým veteránem, který bojoval proti Impériu jako jeden z Povstalců. Dameron by velice stál, kdyby Yeager znovu bojoval i za Odboj, ale Jarek to odmítá. Dokonce nechce mít ani nic společného s Kazudovým špehováním. Poe se posléze stane i jedním z důležitých vůdců Odboje a to právě ve chvíli, kdy Odboj přijde téměř o celé vedení.
Žádné hlasy s komentářem. Buď první!