Pyre

Pyre

Liam McIntyre Sezóny 1 2018 - 2019


Komandér Prvního řádu, který dává Phasmě své cenné rady.

Pyre je komandér Prvního řádu, který se od ostatních stormtrooperů liší svým leštivým a zlatým brněním. Pyre často spolupracuje s rudým majorem Elrik Vonregem. Jsou to právě oni dva, kteří navrhnou kapitánce Phasmě, že by První řád měl spolupracovat s piráty, kteří by mohli za ně útočit na na plošinu Colossus, čímž by pak Imanuel Doza neměl na výběr a musel by začít spolupracovat s Prvním řádem. Do té doby se Doza spolupráci co nejvíce vyhýbal.

Pyre se tedy domluví s Kraganem Gorrem, který pravidelně podniká útoky na plošinu. Jenže Doza vždy dokáže se svými piloty hrozbu zažehnat. Jednou se dokonce Pyre vydá se svou elitní jednotkou vojáků na plošinu, protože zde hledá dvě ztracené děti z Teharu. Těm dočasně poskytne azyl Kazuda Xiono, který se také dozví o masakru Prvního řádu a o hrozivém Kylu Renovi, který vyvraždil celou vesnici včetně rodičů Kela a Elii.

Pyre a První řád nakáže Kraganovi Gorrovi, aby unesl Torru Dozu. Těm se to nakonec s pomocí Synary San povede, ale vše je pouze jedna velká zástěrka. První řád na oko Torru zachrání a piráty zradí. Jen proto, aby tato mocná organizace vypadala před Imanuelem Dozou jako ta nejlepší. Následně Doza Prvnímu řádu děkuje a Pyre mu sděluje, že mu nechá na plošině pár vojáků, kteří budou dohlížet na bezpečí na plošině.