Torra Doza

Torra Doza

Myrna Velesco Sezóny 1 2018 - 2019


Dcera Imanuela Dozy, která miluje létání.

Torra Doza je dcera Imanuela Dozy, který je správcem plošiny Colossus na vzdálené planetě Castilon ve vnějším okraji. Matka Torry Dozy byla vášnivým pilotem Povstalců, ta ostatně podnítila lásku k létání i u Torry. Torra tak patří k jedním z nejlepších pilotů na plošině, která se pravidelně zúčastňuje všelijakých závodů, ve kterých většinou vyhrává.

Dokonce tu na souboj vyzve i Kazuda Xiono, nováček na plošině Colossus, který se chce co nejvíce dostat do podvědomí u místních lidí. Kazuda i jako bývalý pilot Nové Republiky umí slušně pilotovat, ale na umění Torry to bohužel nestačí. Z Torry a Kazudy se nakonec stanou nečekaní přátelé. Kazuda se o Toře dozví nejvíce, když se právě pokouší špehovat První řád pro Odboj.

Dozví se totiž, že otec Torry Imanuel Doza tajně spolupracuje s Prvním řádem. Sám si ovšem Kazuda proklepne, že Torra o tom vůbec neví a je nevinná. Imanuel je také velice ostražitý vůči své dceři, které toho málo říká a nerad ji pouští z věže, kde žije. Imanuel moc nechce, aby Torra přišla do styku s normálními obyvateli na plošině. Zároveň se ji snaží chránit před Prvním řádem.