Star Wars: Disney neví jak dál, z knih proto dělá komiksy

Disney je znám tím, že se za co nejnižší cenu snaží vytvořit vydělávající produkt. Každou značku navíc musí vyždímat do poslední kapky a Star Wars nejsou žádnou výjimkou. Již brzy nás čekají nové adaptace již známých příběhů. Na pulty také dorazí zcela nesmyslné novinky.

Blackhand47XD
13.8.2017

Jak určitě víte, každý Star Wars film časem doprovodí knižní adaptace, která nám přináší něco nového. Kdysi se sem tam objevil také komiks, který je nyní za „vlády Disneyho“ již jistý, navíc mnohdy v několika podáních od více autorů. Již brzy nás například čeká další komiksová verze Síly se probouzí, která se pokusí děj dovyprávět v téměř polovičním počtu stran.

Aby to nebylo málo, na příští rok je připravena další komiksová adaptace jedné z knih. První a stále běžící série je manga podle knihy Ztracené hvězdy, která popisuje příběh milenců na odvrácených stranách barikády. Na ukončení čeká také komiks Zbraň rytíře Jedi, jenž vychází jako součást německého Star Wars Magazínu.

Po úspěchu románu Thrawn si tvůrci nakonec řekli, že příběh vyždímají ještě jednou. Tentokrát bude komiks vycházet pod Marvelem, který pro Disneyho vydal většinu komiksů. Thrawn je velice populární postavou a takové zacházení si určitě nezaslouží. Fanoušci by byli určitě radši za zcela nový příběh s hrdinou Impéria, nikoliv pouhou kopírku již vymyšleného příběhu.

Kritiku si také určitě zaslouží dvě nadcházející knihy doprovázející osmou epizodu. První bude vyprávět příběh Chewieho na Ahch-To, kde se setkává s roztomilými porgy, takovými sovotuleni. Kniha se jmenuje jednoduše Chewie and the Porgs a bude mít 48 stran.

Větší očekávání měla přinést kniha The Legends of Luke Skywalker. Při jejím oznámení však nikdo nečekal, že název musíme brát doslova. Kniha popisuje cestu několika dětí na Canto Bight, které si vypráví příběhy o Luku Skywalkerovi. Má to ale jeden háček, nikdo neví, zda jsou tyto příběhy pravdivé. Určitě bude zajímavé sledovat, jak je Luke viděn očima jiných lidí, ale určitě bychom si radši přečetli něco, o čem bychom věděli, že řádně rozšíří kanon a nejde o žádné povídačky.

Jak přistupujete k tomuto ždímání za každou cenu? Měl by Disney trochu zvolnit?

Foto: Disney