Seznam kanonických Star Wars komiksů

Seznam kanonických Star Wars komiksů

12.10.2016 14:30


Star Wars se za posledních několik let proměnil z filmového univerza v něco mnohem většího. Tento článek se bude zaobírat kanonickými komiksy a bude průběžně aktualizován.


Yodovo dobrodružství – Star Wars 26 (vychází 28. 12. 2016)
Letos v prosinci nás čeká první kanonický příběh odehrávající se před první epizodou. Příběh je součástí Kenobiho deníků, které si Luke čte mezi jednotlivými příběhovými arcy. Komiks by tak měl vysvětlit, proč Luke v páté epizodě očekával, že Yoda bude velký válečník a ne malý zelený skřítek. Přestože by se příběh neměl odehrávat příliš mnoho let před Skrytou hrozbou, Yoda by měl mít jiný pohled na svět, který u něj změnily až klonové války a také výcvik vedený Qui-Gonovým duchem. Samotný Qui-Gon by se měl v komiksu objevit také a spolu s ním také mladý Obi-Wan.

Mladý učedník – Obi-Wan & Anakin 1–5 (vyšlo)
Příběh je zasazený tři roky za první epizodu a vypráví o jejich dobrodružství na Carnelionu IV, zamrzlé planetě se zaostalou technologií. Svět je rozdělený mezi dvě bojující frakce, které se navzájem obviňují z počátku konfliktu a snaží se svého soupeře úplně vyhladit. Anakin a Obi-Wan na planetě uvíznou a jsou nuceni rozpory vyřešit. Příběh obsahuje také několik flashbacků, které zachycují Jediský výcvik v chrámu nebo také kancléřovo nahlodávání Anakinovy mysli.


Syn Dathomiru – Darth Maul: Son of Dathomir (vyšlo)
Komiks je založený na nedokončených epizodách seriálu Clone Wars. Darth Maul byl zajat svým bývalým mistrem a jeho bratr Savage zemřel. Maula nakonec zachrání jeho věrní Mandaloriani a připravují se na odvetu. Zabracký válečník nakonec stejně přijde o všechno a matka Talzin je zabita. Maul se nakonec dává na útěk a mizí. V dalších z nedokončených epizod se měl Maul setkat s Ahsokou, zatím ale není jisté, jestli onen příběh použijí v její samostatné knize. Maulův příběh pak nadále pokračuje v seriálu Rebels, kde je skupinou povstalců nalezen na planetě Malachor.

Poslední Padawan – Kanan 1–12 (vyšlo)
Se seriálem Rebels se váže také komiksová série, která vypráví příběh jejich předního hrdiny jménem Kanan. Předtím než se stal povstalcem, jmenoval se Caleb Dume a cvičila jej mistryně Depa Billaba. Kananovy příběhy jsou složeny z několika příběhových arců, které nejdou v chronologickém pořadí. Zatímco se první komiksy ze série zaměřovaly na rozkaz 66, následující příběhy zobrazují Kananovy poslední mise během klonových válek. Čísla 6 a 12 se poté odehrávají již během animovaného seriálu a slouží vždy jako epilog k danému příběhu.

Prequelová trilogie – Star Wars: The Prequel Trilogy: A Graphic Novel (vychází 11. 4. 2017)
Grafické zpracování první až třetí epizody Star Wars.

Deníky Bena Kenobiho – Star Wars 7, 15 , 20 (vyšlo)
Během hledání odpovědí narazil Luke v Kenobiho chatrči na deník obsahující jeho staré příhody, které mají Luka poučit. Všechny popisují Obi-Wanovo bytí na Tatooine a vysvětlují, proč Ben Luka nenavštěvoval nebo jak dodržoval Jediský kodex po pádu Republiky a rozkazu 66.

Série komiksových stripů Rebels (vyšlo)
Někteří si možná všimli, že se v obchodech prodává magazín zaměřený na již zmíněný animovaný seriál. Stripy se zaměřují na menší dobrodružství povstalecké party po čas celého seriálu.

Princezna z Povstání – Princess Leia 1–5 (vyšlo)
Je chronologicky prvním komiksem odehrávajícím se mezi čtvrtou a pátou epizodou a pokračuje přesně tam, kde čtvrtá epizoda skončila – na slavností ceremonii. Série např. nabízí prozkoumání princezniných pocitů ohledně zničení jejího domovského světa a nahlédne také do jejího života v raných letech. V ději se samozřejmě objevují hrdinové povstání jako Dodonna, Ackbar nebo Nien Nunb. Leia se v příběhu vydává nejprve na Naboo a poté na Sullust, kde se nacházeli poslední obyvatelé Alderaanu.

Divoký a nebezpečný – Chewbacca 1–5 (vyšlo)
Žvejkal během mise ztroskotal na planetě, která je pod nadvládou Impéria a zločinného Jauma. Planetu obývá také mladá dívka jménem Zarro, jejíž otec není schopen splatit Jaumovu půjčku. Zarřin otec je nucen pracovat v larvím dole a svou dceru posílá pryč. Žvejkal nenávidějící otroctví se rozhodne dívce pomoci a uzavírá s ní spojenectví. Poté co je situace vyřešena, letí Žvejkal na Kashyyyk, aby se setkal se svojí rodinou.

Skywalker útočí – Star Wars 1–6, Darth Vader 1–6 (vyšlo)
Dva úzce propojené příběhy popisují dobrodružství Luka Skywalkera a jeho přátel, kteří vyrazili zneškodnit imperiální továrnu na zbraně. Darth Vader mezitím uzavírá spojenectví s Aphrou a jejími zabijáckými droidy. Císař a tajemný Cylo zatím plánují, jak Vadera nahradit. Luke se nakonec rozhodne vyrazit na Tatooine, kde nalezne deník starého Bena Kenobiho a Vader vysílá námezdního lovce Boba Fetta, aby zjistil, jak se onen mladý hrdina Povstání jmenuje. Unést pravdu není vždycky úplně tak jednoduché jak se zdá a lord Vader jí musí nakonec čelit taktéž.

Zúčtování na Pašeráckém měsíci – Star Wars 8–12 (vyšlo)
Luke plánuje cestu na Coruscant, aby se porozhlédl po chrámu Jediů, nakonec ale zjišťuje, že si z něj císař udělal palác a dostává se do arény Hutta Grakkuse, jenž je posedlý Jedii a jejich artefakty. Mladý Jedi se zde setkává s tajemným Kreelem. Han a Leia musí mezitím čelit ženě, která o sobě tvrdí, že je Hanovou ženou. Svatba byla pouze záminkou, aby mohla být provedena loupež a Sana Starros procestovala celý vesmír, aby svého manžílka nalezla. Tato postava má šanci objevit se v samostatném Solově filmu, uvidíme snad nebezpečnou loupež na vlastní oči?

Stíny a tajemství – Darth Vader 7–12 (vyšlo)
Vaderovo spojenectví s doktorkou Aphrou pokračuje. Cassio Tagge k Vaderovi přiděluje vyšetřovatele Thanotha, jenž zná jeho pravou identitu. Vader je zatlačen do rohu, ale nenechá se tam udržet na dlouho.

Atentát na císaře – Star Wars Annual 1 (vyšlo)
Povstalecký špión Eneb Ray infiltruje pod jménem Tharius Demo imperiální složky na Coruscantu. Jeho úkolem bylo osvobodit několik senátorů, kteří měli být popraveni. Během mise zneškodnil císaře, ze kterého se vyklubal dvojník. Eneb nakonec prchá pryč.

Vader a Shu-Torun – Darth Vader Annual 1 (vyšlo)
Planeta Shu-Torun se obrátila proti vůli Impéria a Vader vyráží sjednat nápravu. Po smrti krále je moc předána jeho dceři a jako varování pro další odboje je jí předán kus zničené planety Alderaan.

Vader na kolenou – Vader Down, Darth Vader 13–15, Star Wars 13–14 (vyšlo)
Povstání se snaží zbavit lorda Vadera za každou cenu a vysílá proti němu celé armády. Aphře se za pomocí jejich droidů podaří zajmout Luka, ale jeho přátelé jej nenechávají na holičkách a Cylovy výtvory se vydávají zneškodnit Vadera. Povstalcům se podaří unést Aphru.

Povstalecké vězení – Star Wars 16–19 (vyšlo)
Povstalci uzavírají Aphru do svého vězení a Leia uzavírá spojenectví se Sanou Starros. Povstalecké vězení je nakonec napadeno a Aphra je nucena princezně pomoci. Han a Luke mají mezitím potíže se zvířaty a Eneb Ray se vrací na scénu.

Vader vs. Cylo – Darth Vader 16–25, The Misadventures of Triple-Zero and Beetee‎ (vyšlo)
Na Shu-Torunu se opět objevují revolty a Vader je nucen vyrazit tam znovu. Císař poté posílá Vadera zničit Cyla a jeho výtvory. Thanoth se přiznává Vaderovi, že zná jeho identitu. Droidi hledají svou paní Aphru. Zatímco je Aphra převezena k Impériu, Vader útočí na Cyla a bojuje s jeho služebníky, musí také čelit Anakinovi uvnitř sebe sama.

Harbingerův poslední let – Star Wars 21–25 (ukončení 23. 11. 2016)
Kreel a jeho elitní oddíl SCAR likvidují jednotky Povstání. Povstalci připravují únos nové masivní zbraň Impéria – křižníku Harbinger. Kreel se na křižník dostává a je připravený Povstalce zastavit. Navíc má nevyřízené účty s Lukem.

Karbaník – Lando 1–5 (vyšlo)
Příběh Landa Calrissiana odehrávající se ještě před tím než se přidal k rebelii a vládl Oblačnému městu. Sporu s Lobotem ukradl luxusní loď Imperialis patřící samotnému císaři. Loď obsahovala také sbírku Sithských artefaktů.

Král závodů – Han Solo 1–5 (ukončení 9. 11. 2016)
Han se začíná pomalu vracet k pašování a nakonec se zúčastní závodu svých snů, který je rozložen mezi tři planety. Od ostatních závodníků si kvůli své profesi pašeráka vyslouží jen posměch, za konkurenci jej vůbec nepovažují. Impérium ale se závodem není spokojeno a tak se rozhodne závodníky pozatýkat.

Stará trilogie – Star Wars: The Original Trilogy: A Graphic Novel (vyšlo)
Grafické zpracování čtvrté až šesté epizody Star Wars.

Roztříštěné Impérium – Shattered Empire 1–4 (vyšlo)
Hvězda smrti byla zničena a císař poražen, mnoho mužů ale zůstává svému přesvědčení věrných a Povstání se s nimi musí vypořádat. Kromě nám známých hrdinů se příběh točí kolem Shary Bey a Kese Damerona, rodičů pilota Odporu Poea.

Nejlepší pilot Odporu – SaBBotage, Poe Dameron 1-? (oznámeno zatím do 9. dílu)
Série zaměřená na dobrodružství Poe Damerona a jeho věrného droida BB-8 před sedmou epizodou. V příbězích se vrací například také Grakkus, Hutt jenž držel Luka Skywalkera ve své aréně. Grakkus patřil také do skupiny Grakks, což jsou kyberneticky vylepšení Huttové s mechanickými chodidly.

Příběh rudé ruky – Star Wars Special: C-3PO: The Phantom Limb (vyšlo)
Mnohé fanoušky určitě zajímalo, proč měl C-3PO v sedmé epizodě rudou ruku. Spolu s několika droidy ztroskotal na nehostinné planetě, kde se museli spolehnout sami na sebe. Příběh byl také zpracován jako DLC mise do hry LEGO Star Wars: The Force Awakens.

Síla se probouzí – The Force Awakens 1–6 (ukončení 9. 11. 2016)
Zopakujte si sedmou epizodu Star Wars v podobě komiksu. Příběh je dovyprávěn v šesti číslech a ve stručnosti vám shrne celý děj filmu.

FOTO: Disney, Marvel


Jít na Star Wars | Jít na Edna


Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se přihlaš!