Další teorie osvětluje návrat sithského impéria, samotného Imperátora a Snokeův osud

Další teorie osvětluje návrat sithského impéria, samotného Imperátora a Snokeův osud

5.9.2019 18:32


Teorií ve světě Star Wars není nikdy dost. Fanoušci rozebírají každičký detail a ve všem hledají různé odpovědi a smysl. Dnes se podíváme na tři velké otázky, které tíží fanoušky po prvním teaseru k Epizodě IX. Tak jak to skutečně bude s návratem samotného Imperátora?


Pokud budeme brát v úvahu jen fakta, pak víme to, že se v Epizodě IX vrátí Sheev Palpatine a červení vojáci, kteří byli studiem Disney označeni jako sith troopeři. A právě s tímto návratem dvou důležitých elementů si pohrál jeden z uživatelů na Redditu. Ten neustále hledá smysl v Epizodách VII, VIII a IX a snaží se vše osvětlit, aby to do sebe zapadalo a dávalo perfektní smysl.

Jednak poukazuje na dřívější Star Wars hry, kdy je Imperátor vždy tím, kdo tahá v pozadí za nitky, ale nerad vystupuje na veřejnosti. Sám většinou používá nějakého prostředníka, svého věrného služebníka či zmanipulovaného šílence, aby dosáhl svých cílů, a zároveň tak chrání sám sebe před možným nebezpečím a zradou. A takto se v tuto chvíli můžeme podívat i na Sheeva Palpatina, poučeného z minulosti.


Ten si vybral za učedníka věrného Maula, o kterého přišel. Následně vzal pod svá křídla staršího, ale stále schopného hraběte Dooku. Ten měl dokonce i své učedníky, ale Palpatine mu je postupně nařídil zabít, aby neohrozil (hlavně) jeho pozici. To jsme mohli sledovat v animovaném seriálu The Clone Wars, kde se Dooku musel vypořádat se svou nadanou učednicí Asajj Ventress.

(Kdo s koho? Foto: Disney)

Není tedy pochyb, že Palpatine má strach, že by svou moc mohl ztratit, ostatně tak nějak to naznačil i během rozhovoru se Skywalkerem v Epizodě III. Když získal na svou stranu Anakina Skywalkera, předpokládal, že ten se po ztrátě svého těla a hlavně Padmé Amidaly zamkne do sebe a zcela se oddá temné straně. Jenže Vader se Imperátorovi vzepřel a porazil ho. A pokud Palpatine přežil, a všechno zatím nasvědčuje tomu, že ano, tak se z této situace rozhodně musel poučit.

Palpatine dost možná stále ovládá První řád, ale už nevystupuje jako kdysi v čele Senátu a neví o něm celá galaxie, jak tomu bylo v minulosti. Poučený Palpatine si vzal příklad ze své minulosti a z Imperátorů před ním, kteří taktéž tahali za nitky, ale do příběhu přímo zasahovali jen málokdy. A když získal na svou stranu Kyla Rena, věděl, že v něm stále dřímá konflikt mezi světlou a temnou stranou.

Věděl, že se situace s Vaderem může opakovat. Navíc Kylo je doslova posedlý svým dědečkem a sami jsme ho slyšeli, že chce dokončit to, co Vader začal. Mohl tím prakticky myslet i to, že zabije Imperátora, když se to Vaderovi nepodařilo. Palpatine si tedy pro všechny případy drží Bena Sola od těla, aby ho znovu nezradil jeho oddaný učedník.

(Jaký je vztah mezi těmito dvěma pány? Foto: Disney)

A tady přichází na scénu Snoke. Jeho původ je stále zahalen tajemstvím, ale teorie si pohrávají s tím, že stejně jako Palpatine byl znetvořen, tudíž je z velké části oddán temné straně. Snoke byl celou dobu pouze prostředníkem mezi Prvním řádem a zbytkem galaxie, kdy dostal neomezenou moc, i když o všem rozhodoval někdo zcela jiný v povzdálí, Snokeovi se ovšem myšlenka absolutní moci líbila. Snoke byl tím věrným služebníkem, o kterém Palpatine tušil, že ho zřejmě nezradí.

A nebo si možná i myslel, že zradí, ale Sheev předpokládal, že se to nikdy nestane, protože do konfliktu vstoupí někdo zcela nečekaný, komu Snoke bezmezně věřil. Palpatine ale ve svých intrikách šel až tak daleko, že Snokea používal doslova jako lidský štít proti Benu Solovi. O tom totiž věděl, že v něm dřímá konflikt, nebezpečí a možný pokus o atentát. A věděl, že nechce být svědkem stejného masakru jako kdysi na Hvězdě smrti v bitvě o Endor. Proto, když Kylo obrátil a Snokea zabil, může být Imperátor stále v klidu a nadále spřádat své plány.

Jelikož ale už před sebou nemá ten pomyslný lidský štít, musí nyní vyjít ze stínů a chopit se moci. A právě tady přichází na scénu i naše zmiňované sithské impérium v čele se sith troopery. Toho všeho bychom se snad mohli dočkat v Epizodě IX, ale jak říkáme, stále se jedná pouze o teorii, která se snaží vysvětlit smýšlení našeho největšího Imperátora.

Co na teorii říkáte a chtěli byste, aby něco z toho byla pravda?

Zdroj: ComicBook.com


Jít na Star Wars | Jít na Edna


Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se přihlaš!