Kdo přežil útok na základnu Hvězdovrah?

Kdo přežil útok na základnu Hvězdovrah?

30.4.2017 18:37


Když se První řád pokusí zničit Odboj jednou provždy, Poe Dameron podniká odvážný útok s hrstkou vyvolených na základnu Hvězdovrah. Dnes se podíváme, kdo Poeovi pomohl vyhrát závěrečnou bitvu v Epizodě VII.


Organizace Odboje je daleko menší než původní Povstalecká a v Epizodě VII jsme se nedočkali takových bojů jako v původní trilogii. Každá stíhačka se počítá a dnes se podíváme, kdo z hlavních pilotů Odboje přežil a kdo padl. Zde můžete vidět výčet postav, které přežily útok na základnu Hvězdovrah:

Jméno pilota Typ Lodi Stav
Poe Dameron X-Wing Přežil
Jessika Pava X-Wing Přežila
Ello Asty X-Wing Nepřežil
Nien Nunb X-Wing Přežil
Snap Waxley X-Wing Přežil

Poe Dameron

Nejlepší pilot v galaxii, jenž byl pověřen Leiou Organou, aby našel jejího ztraceného bratra Lukea Skywalkera. Ačkoliv se to Poeovi nepodaří, zapíše se do historie Odboje jako jeden z pilotů, který výrazně pomohl zničit základnu Hvězdovrah, a odvrátil tak rozdrcení Odboje.


Snap Waxley

Snap řekne ve filmu pouze pár slov, ale určitě s ním můžeme počítat i v dalších filmech. Waxleyho hraje Greg Grunberg, dlouholetý kamarád režiséra J. J. Abramse, se kterým spolupracoval na filmech a seriálech jako je Lost, Star Trek, Alias, Felicity či Mission Impossible III.

Nien Nunb

Niena si fanoušci mohou pamatovat již z Epizody VI, kdy společně s Lando Calrissianem pomohl v lodi Millenium Falcon zničit druhou Hvězdu smrti. I za těch několik let Nunb nezměnil názor a stále bojuje proti Impériu/Prvnímu řádu. Nien přežil bitvu o základnu Hvězdovrah a není vyloučeno, že se objeví i v dalších filmech.

Ello Asty

Ello Asty je novou postavou, jehož jméno je odvozeno od alba Hello Nasty od Beastie Boys. Na helmě má Ello napsané Born to Ill, což je skrytý odkaz na album Licensed to Ill od Beastie Boys. Abrams zkrátka na této skupině ujíždí. Bohužel Ello bitvu nad Hvězdovrahem nezvládl a už ho v dalším díle neuvidíme.

Jessika Pava

Jessika Pava je jedinou ženou, která se jako pilotka zúčastnila boje proti základně Hvězdovrah. O Pavě toho zatím moc nevíme, ale jelikož přežila, je možné, že se s ní uvidíme i v dalších filmech. Její kódové označení je Blue Three a na internetu se objevila spousta vtipných obrázků s ní a Rey (např. tady a tady).


Jít na Star Wars | Jít na Edna


Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se přihlaš!