Když přežil pád do šachty Maul, proč ne i Imperátor?

Když přežil pád do šachty Maul, proč ne i Imperátor?

8.11.2016 19:00


Nejvyšší kancléř Sheev Palpatine patřil k jedněm z nejsilnějších a nejvytrvalejších sithů, jaké jsme kdy ve Star Wars potkali. Jeho dlouhověkost a vitálnost nelze v sérii popřít. Pokud Darth Maul dokázal přežít pád do šachty rozpůlený, proč by nemohl přežít i samotný Imperátor?


Dnes si po delší době opět zkusíme trošku zaspekulovat a věnovat se tématu, zda může být bývalý Nejvyšší kancléř Republiky Sheev Palpatine stále naživu. V posledních článcích jsme se především věnovali možnému původu Rey či identitě Nejvyššího vůdce Snokea, která mnohým fanouškům nedá spát.

Nyní ovšem zpět k dnešnímu tématu. V Epizodě I jsme se seznámili s Darth Maulem, houževnatým sithem, který nás připravil o Qui-Gona Jinna. Obi-Wan Kenobi ovšem rozsekl Maula vejpůl, jeho tělo spadlo do šachty a po několik let jsmě měli Maula za mrtvého (fanoušci filmů zřejmě mají Maula za mrtvého až dodnes).


Jenže poté vznikl oficiální a (stále) kanonický seriál Clone Wars, kde tvůrce animovaného seriálu Dave Filoni Maula oživil a vrátil tak Star Wars jednu z vůbec nejoblíbenějších postav v celému universu, která přitom ve filmu řekla sotva pár vět. V seriálu jsme se dozvěděli, že Maul pád přežil a poté odcestoval na planetu Lotho Minor, kde žil celou dekádu ve vyhnanství.

Až jeho bratr, Savage Opress, pomohl Maulovi vzchopit se a získat zpět svou sílu. Důležitý fakt ovšem je, že Maul přežil rozpůlení i veliký pád do hlubin. V Epizodě III jsme zase byli svědky, kdy Anakin Skywalker přežil četná zranění po boji s Obi-Wanem. Kromě faktu, že Obi-Wan Kenobi je jedním z největších katů sithů ve Star Wars, lze usuzovat, že i sith dokáže přežít extrémní zranění, na která by normální smrtelník zemřel.

Thumbnail Play icon

(Imperátora smrt v Epizodě VI.)

Maul, Anakin Skywalker či v Epizodě VII Kylo Ren čelili velikým zraněním a přežili. Palpatine byl považován za jednoho z nejsilnějších sithů v historii, tak proč by i on nemohl přežít? Když Maul dokázal přežít pád do šachty rozpůlený, proč by to nedokázal i Imperátor, který na rozdíl od Maula byl v jednom kuse? Určitě by to dokázal, problém je ovšem v tom, že o pár minut později Hvězda smrti bouchla a Imperátor v ní mohl zahynout tak či tak.

Pokud by se nějakým způsobem podařilo Imperátorovi přežít a uniknout z Hvězdy smrti před výbuchem, proč by se následující léta schovával? Na to existuje jednoduchá odpověď. Palpatine po výbuchu druhé Hvězdy smrti ztratil vše, co tak dlouze v posledních letech budoval. Impérium bylo na zhroucení, poslušnost vypověděl i Palpatinův učedník Darth Vader a už nebyla šance, že by se Luke Skywalker k temné straně někdy přidal.

Palpatine by tak mohl žít celou dobu v ústraní a čekat na svou příležitost. Může být novou příležitostí právě První řad? Stojí za jeho vznikem Palpatine, který opět tahá za nitky, nebo čeká někde ve stínech s nějakou novou hrozbou, se kterou se může vytasit například v Epizodě VIII či IX? Nebo (a jsme zase u toho) je Palpatine samotným Snokem?

Ianu McDiarmidovi je v současnosti 72 let a určitě ještě nějaký pátek u herectví zůstane. O Star Wars Ian vždy hovoří v dobrém, proto by jeho návrat do série nemusel být až tak velikým problémem. Palpatine byl padouchem od začátku série a je důležitou součástí Star Wars stejně jako Skywalkerova rodina. Tak proč by tomu nemohlo být i nadále.

Zatímco v nových dílech na sebe upozorňují především Rey kvůli svému původu, neznámý Snoke či nesourodý Kylo Ren, Palpatineovi není věnována žádná pozornost a bylo by velké překvapení, kdyby se i tento zloduch vrátil na scénu. Co by to pro Star Wars vůbec znamenalo? A bylo by to vůbec dobře, kdyby se série znovu věnovala tomuto zrádnému kancléři?

Přežil Imperátor pád do šachty?

82%
18%
250 hlasů

V komentářích nám určitě dejte vědět, co si o tomto tématu myslíte. V anketě nezapomeňte hlasovat, zda si myslíte, že Imperátor je stále naživu.


Jít na Star Wars | Jít na Edna


Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se přihlaš!