Studio Lucasfilm chystá v čele svou oblíbenou prezidentkou Kathleen Kennedy tolik filmů, že řadový fanoušek má problém se v tom zorientovat. Dočkají se ovšem všechny tyto filmy své vysněné premiéry, nebo se opět bude střílet naslepo? A kdo je vůbec Simon Kinberg a má na to?
Ukázat na Simona Kinberga byla poněkud překvapivá volba. Jde sice o zkušeného scenáristu, producenta a v posledních letech i režiséra, ale když se podíváme pozorně na jednotlivé jeho projekty, tak skákat do vzduchu asi nikdo nebude. Režisérskou kariéru nemá úplně smysl řešit. Tam má Kinberg za sebou dva zářezy (X-Men: Dark Phoenix a Kód 355), které ale nedopadly úplně dobře.
Jenže ono to není lepší, když se podíváme i na jeho scenáristickou kariéru. Postaral se o jeden z nejhorších X-menovských filmů Poslední vzdor, kde uzavřel pomyslné dveře na jakékoliv pokračování původní party mutantů. Studio Fox následně muselo vyrukovat s prequely, které byly na míle vzdálené původní trilogii. A Simon Kinberg později dostal tyto prequely na starosti jako výkonný producent a dohlížeč na kontinuitu daného světa mutantů.
Filmy s X-Meny měly střídavou kvalitu a většinou jeden popíral druhý. Právě o tuto konzistenci se měl starat Simon Kinberg. Jenže vždy vyrukoval s postavou, která se objevila v již předchozích dílech a do širšího dění mutantí ságy to absolutně nezapadalo. Scenáristicky se Kinberg podílel třeba na slabší Apokalypse, zmíněné Dark Phoenix a příšerné Fantastické čtyřce z roku 2015.
(Je Simon Kinberg tou správnou osobou (než dostane padáka) pro přípravu nové trilogie? Foto: Disney)
Své štěstí zkusil i s Haydenem Christensenem ve filmu Jumper – další šílené béčko, na které se radši rychle zapomnělo. Kinberg taktéž spolupracoval na animovaném seriálu Star Wars: Rebels, jenže tam měl po ruce Davea Filoniho, který si vše ohlídal. Za jeho nejúspěšnější projekt lze rozhodně považovat film Sherlock Holmes v hlavní roli s Robertem Downeym Jr. z roku 2009.
Jenže tam na scénář nebyl sám a pomáhal mu Michael Robert Johnson a Anthony Peckham. Za Kinbergův další cenný skalp lze tak považovat scénář k filmu X-Men: Budoucí minulost. Snímek byl komerčně úspěšný, diváci ho vychválili, recenze byly slušné a hlavně na něm Kinberg dělal zcela sám. Stačí ale jeden úspěšný projekt, aby tento člověk dostal na starost celou trilogii Star Wars?
Navíc ještě musí vycházet s nevyzpytatelnou Kathleen Kennedy a studiem Lucasfilm, kteří se nebojí jakéhokoliv tvůrce hodit přes palubu. A možná paradoxně toto může být ta nejsilnější Kinbergova stránka. Sice má za sebou celou řadu slabších projektů, ale ty zkušenosti z hollywoodské branže, vysokorozpočtovými filmy a tahanicemi se studii rozhodně má. Scenárista je to sice průměrný, ale zkušenosti s franšízy za ty léta nasbíral. Tak uvidíme.
Zdroj: ComicBookMovie.com
U NĚHO BYCH SNAD AJI VĚŘIL ŽE NĚCO VYMYSLÍ.......................!!!