Matt Smith a jeho utajovaná role ve Vzestupu Skywalkera: Koho měl hrát a proč ve filmu nebyl?

Matt Smith a jeho utajovaná role ve Vzestupu Skywalkera: Koho měl hrát a proč ve filmu nebyl?

7.11.2021 17:27


J. J. Abrams měl několik nápadů, jak naložit s posledním dílem Skywalker ságy. Dozvídáme se to postupně z různých concept artů a také vyjádřením herců. Teď se po delší době vyjádřil Matt Smith, o kterém bylo veřejně známé, že si ve filmu zahraje, nicméně následně se v něm záhadně neobjevil.


Možná si pamatujete na zprávy staré zhruba tři roky, kdy bylo několika renomovanými zdroji ohlášeno, že si herec Matt Smith zahraje v závěrečném díle Skywalker ságy. Smith si v Epizodě IX měl skutečně zahrát, zprávy byly pravdivé a herec se se zástupci Lucasfilmu skutečně setkal. O to překvapivější bylo, když jsme se nakonec Smithe v posledním díle ságy vůbec nedočkali.

Následně bylo potvrzeno, že Smith nenatočil pro film ani jednu scénku, i když si údajně se studiem plácl. Co se tedy pokazilo? Není to až tak úplně zřejmé, ale není záhadou, že scénář J. J. Abramse a Chrise Terria se měnil poměrně často. Oba pánové dokonce usilovali o dvojdíl závěrečného dílu, tudíž příběh měl být původně daleko obsáhlejší a delší.


(Měl si zahrát otce Rey či mladší verzi Palpatina? Foto: Disney)

Smithova role byla zřejmě spojena s jednou z takových vyškrtnutých příběhových linek. Sám Matt Smith ale nyní potvrdil, že nemělo jít jen tak o ledajakou postavou. Měl si zahrát skutečně někoho důležitého, který by měl na celou ságu zásadní vliv. Smith ví, koho by hrál, nicméně nakonec vše zůstalo pouze u debat a studio nakonec postavu / příběhovou linku zcela vyškrtlo, protože ji nepotřebovalo za potřebnou (jak ironicky to zní vzhledem k tomu, jak Smith o roli mluví, pozn. red.).

Ještě těsně před vypuštěním filmu do kin se spekulovalo, že by si Smith mohl zahrát mladší verzi Sheeva Palpatina, kterému se alespoň vzdáleně podobá. Tato verze stále může být pravdivá, ale těžko říci, zda se to někdy dozvíme. Smith ještě závěrem řekl, že jeho postava měla být velkým gamechangerem pro celou ságu.

Jak už víme z jiných concept artů, Abrams měl v hlavě skutečně několik dějových linek, které se nikdy nerealizovaly (temná Rey na trůnu, stvořitel lodi Millenium Falcon apod.). Takovýchto zpráv zkrátka nikdy nebude dost. A to zvlášť, když se závěrečný díl příliš nepovedl. Vždy bude příjemné spekulovat, jak by to dopadlo, kdyby se tvůrci rozhodli jinak. A my tak můžeme spekulovat, jak by s celou ságou zamával Matt Smith.

Koho si podle vás měl zahrát Matt Smith?

Zdroj: ComicBook.com


Jít na Star Wars | Jít na Edna


Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se přihlaš!