Rogue Squadron má tvůrčí problémy, nicméně Kathleen Kennedy má zůstat u kormidla další tři roky

Rogue Squadron má tvůrčí problémy, nicméně Kathleen Kennedy má zůstat u kormidla další tři roky

20.11.2021 15:35


Zatímco tu máme po nějakém čase doslova šťavnaté novinky ohledně tvůrčích neshod uvnitř studia, na druhé straně se slaví, protože Kathleen Kennedy obhájila svůj mandát a kreativní kontrolu bude mít nadále. Co všechno zajímavého se tedy děje před prahem studia Disney?


Před týdnem jsme vám přinesli zprávu, že se snímek Rogue Squadron od režisérky Patty Jenkins posouvá. Údajně za to mohl plný diář režisérky, nicméně nyní vyplouvají na povrch nové zvěsti, které nám všem jsou poněkud povědomé. U režisérky a studia Disney (opět) panuje tvůrčí neshoda. Oba tábory se tak nemohou shodnout, jak by výsledný film měl vypadat.

Zatímco Patty Jenkins má zkušenosti s blockbusterovými filmy, je zvyklá, že studio Warner Brothers jí dává volnou ruku. U myšáka to ale funguje jinak. Tvůrci Star Wars jsou pod velkým tlakem, protože minimálně poslední tři filmy se nepovedly buď finančně, nebo co se týče úspěchu u fanoušků. Studio Disney si tak dává velkého majzla, aby další klopýtnutí nepřišlo hned náhle u filmu Jenkins.


(Takhle nám Kathleen bude mávat další tři roky. Foto: Disney)

To má ale za následek, že Disney dýchá Jenkinks doslova za zády a prosazení vize režisérky je o to složitější. Studio totiž má svůj vlastní názor, jak by měl film vypadat. Kromě tohoto poměrně dobře uvěřitelnému drbu máme i zprávu, že Kathleen Kennedy zůstane u kormidla studia Lucasfilm na další tři roky. Ať už si myslíte o Kennedy cokoliv, přeci jenom nám přinesla seriál The Mandalorian a film Rogue One. Tyto projekty minimálně slavily velký úspěch.

Kennedy patří k jedněm z nejkontrover­znějších osob v Lucasfilmu. Značná část fanoušků ji dává za vinu její nekonzistenci nové trilogie a celkové směřování značky. Na druhou stranu se jí nedá upřít úspěch seriálů na televizních obrazovkách Disney+, takže vyhodit by jí až tak nedávalo smysl. Nicméně kontrakt je s ní prodloužen již napodruhé, takže studio musí být ve finále poměrně spokojeno.

Co na zvěsti z posledních dní říkáte vy?

Zdroj: ComicBook.com (článek 1, článek 2)


Jít na Star Wars | Jít na Edna


Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se přihlaš!