Slavná filmová editorka se opřela do tvůrců: Abrams a Kennedy neví, o čem Star Wars jsou

Slavná filmová editorka se opřela do tvůrců: Abrams a Kennedy neví, o čem Star Wars jsou

23.9.2021 18:22


Prach usedl už dávno. Tvůrci si tedy už neberou servítky a vyjadřují se o sequelové trilogii pravdivě tak, co si o ní myslí. Dříve tomu samozřejmě tak nebylo, protože nikdo nechce dráždit hada, když je vše čerstvé. Teď už je ale vše jedno, a tak proudí kritika všemi směry.


Marcia Lou Lucas je pětasedmdesátiletou filmovou editorkou, která pracovala na filmech jako jsou Alice Doesn't Live Here Anymore, prvních Star Wars či Taxi Driver. Za první Star Wars v roce 1977 dokonce získala Oscara. Zkušenosti tedy rozhodně má, nyní se tvrdě opřela do sequelové trilogie a na adresu Kathleen Kennedy a režiséra J. J. Abramse se vyjádřila následovně:

Oni vůbec neví, co dělají. Mám ráda Kathleen, vždy jsem ji měla ráda. Je to chytrá a bystrá žena. A její muž Frank je také fajn. Ale teď vede Lucasfilm a chrlí jeden film za druhým. Přijde mi, že Kennedy a J. J. Abrams nemají ani páru, o čem Star Wars jsou. Nechápou to. A Abrams dělá scénáře nových filmů a zabije Hana Sola. Byla jsem u vytržení. Vždyť k tomu nebyl žádný důvod. Nechápou ani příběh jediů. Nechápou kouzlo Star Wars. To jako někoho Han Solo fakt tak nudil?


(Foto: Disney)

Pro upřesnění uvedeme, že zabití Hana Sola bylo spíše politickým tahem, kdy Harrison Ford chtěl z role pryč, a toto bylo zřejmě nejlepší řešení. Všichni ale víme, jak celá sequelová trilogie dopadla. Marcia Lou Lucas si ovšem nebrala servírky i na další dějové zvraty a celou ságu pořádně zkritizovala (i když máme dojem, že závěrečný díl trilogie neviděla, pozn. red.):

Luka zdevastovali. Zabili Hana Sola. Pak zabili i Luka Skywalkera. A už nemají princeznu Leiu. A každý rok tu máme nové filmy. A tvůrci si myslí, že je důležité se zaměřit na ženské publikum, tak hlavní postavou je žena, která má mít jedijské schopnosti, ale my ani nevíme, kde je vzala, jak se je naučila a kdo to vůbec je. Stojí to za prd. Příběh je strašný. Jednoduše strašný.

Co si o slovech filmové editorky myslíte? Souhlasíte, nebo jste zásadně proti?

Zdroj: ComicBook.com


Jít na Star Wars | Jít na Edna


Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se přihlaš!