Viceprezident Lucasfilmu si nemyslí, že Star Wars budou někdy trpět únavou materiálu

Viceprezident Lucasfilmu si nemyslí, že Star Wars budou někdy trpět únavou materiálu

26.9.2021 17:06


Star Wars vždy měly své vlastní kouzlo tím, že jsme se dočkali vždy určité trilogie a následně nás čekala dlouhá léta pauza. Nyní je u kormidla studio Disney, které na nás chtělo chrlit jeden film za druhým. Strategie se změnila, nicméně materiálu, který se chystá, je stále dost.


Kromě sequelové trilogie jsme se měli dočkat hned několik filmů s nálepkou Star Wars Story. Tyto filmy měly vyplňovat prostor mezi hlavními epizodami. Filmů z předaleké galaxie jsme se tak měli dočkat každý rok. Solo ale udělal pěknou čáru přes rozpočet a nyní se Lucasfilm spíše soustředí na seriály a tvorbu na Disney+.

Nyní se připravuje celá řada projektů. Seriál The Mandalorian otevřel dveře novým seriálům. Nejméně tři se budou odehrávat ve stejném časovém období (Ahsoka, The Book of Boba Fett, The Rangers of the New Republic), pak tu máme Obi-Wana Kenobiho, Andora a další. Neunaví se jednou běžný divák a nepřestanou ho Star Wars nudit? Podle viceprezidenta Lucasfilmu a výkonného producenta seriálu Star Wars: Visions Jamese Waugha rozhodně ne.


(Budou vždy mít Star Wars své kouzlo, nebo jednou vyprchá? Foto: Disney)

Waugh pro The Direct prohlásil, že Lucasfilm je vždy opatrný, jakému projektu dá zelenou. Spíše se hledá, co na trhu ještě není, takže na nějakou přeplácanost a přeplněnost příběhů z předaleké galaxie se v tuto chvíli nehledí. To ani není tématem. Studio spíše hledá skulinky, jak oslovit nové diváky, co ve Star Wars chybí a co by lidi mohlo zajímat.

A podle Waugha streamovací stanice Disney+ pomohla posunout hranice tvůrců. Projekty, které nebylo možné realizovat na velkém plátně, se teď dostanou na streamovací stanici mnohem snadněji. Tato platforma to zkrátka umožní. Dalším faktem je také to, že tvůrci hledají něco nového, svěžího a chtějí přivést do ságy diverzitu.

A myslíte si, že se trh jednou přesytí?

Zdroj: ComicBook.com


Jít na Star Wars | Jít na Edna


Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se přihlaš!