Amilyn Holdo

Amilyn Holdo

Laura Dern Sezóny 1 2017 - 2017


Amilyn Holdo je stará známá princezny Leii, která se rozhodla bojovat proti Prvnímu řádu. V Odporu zastává jednu z nejvyšších pozic a velí vlastnímu křižníku jménem Ninka. Po útoku na základnu Hvězdovrah se nakonec stala vůdkyní Odboru.

Mládí

Narodila se na planetě Gatalenta, známé pro svůj výtečný čaj. Během vlády Impéria se stala političkou a spoustu času trávila s princeznou Leiou. Amilyn nakonec zjistila, že Organovi patří k Povstání, ale své přátele nezradila.

Válka s Prvním řádem

O mnoho let později bylo Impérium konečně poraženo a na scénu se vrátila demokratická Republika. Ze zbytků Impéria však vznikl První řád, se kterým Republika nechtěla nic mít. Z tohoto důvodu vnikl Odpor, ke kterému se Amilyn okamžitě připojila a dostala se na jednu z nejvyšších pozic.

Základna Odporu nakonec musela být evakuována, ale První řád zvládl své odpůrce sledovat i skrze hyperprostor. Při jednom z útoků upadla Leia do kómatu a Holdo byla zvolena novou vůdkyní Odporu. Poe rozkazům nové vůdkyně vzdoroval a byl odveden. Horkokrevný hrdina se domluvil se svými přáteli a poslal je na nebezpečnou misi, Holdo se pak pokusil zbavit velení. Na velící místo nakonec usedla opět Leia a vice admirálka Holdo se obětovala a s lodí skočila proti nepřátelské velící lodi.