Bail Organa

Bail Organa

Jimmy Smits Sezóny 3 2002 - 2016


Senátor, který stál za zrodem povstání proti Impériu. Je to také adoptivní otec Leii a po určitou dobu byl také vlastníkem R2-D2 a C-3PO.

Před válkou a za války

Senátor Organa byl blízkým přítelem kancléře Valoruma, který byl po invazi na Naboo rychle sesazen. Organa si velice vážil práce senátorky Amidaly a ve všech věcech ji podporoval. Během klonových válek sloužil Bail na několika diplomatických misích. Mezi ty nejdůležitější můžeme započítat zajištění zásob pro Christopsis a Ryloth. Spolu s Padmé také bojovali proti zákonu, který by zajistil výrobu dalších klonových vojáků. Naneštěstí byl senátor Organa zraněn a tak jej v proslovu musela zastoupit právě Padmé.

Poté co byli separatisté poraženi, na chrám Jediů zaútočili klonoví vojáci. Šlo o rozkaz 66. Senátor Organa se zde domáhal vstupu, ale vojáci jej kvůli problémům nechtěli pustit. Poté co spatřil vraždu jednoho z Padawanů, tak odletěl a setkal se s mistry Yodou a Obi-Wanem. Po smrti Padmé adoptoval jedno z jejich dětí, šlo o maličkou Leiu. Jejího bratra Luka odvezl Obi-Wan k Anakinovým příbuzným na Tatooine.

Povstání a smrt

Uplynulo čtrnáct let a senátor Organa začal shromažďovat jednotlivé povstalecké buňky dohromady. Tuto misi dostali na starost droidi R2-D2 a C-3PO, kteří mu doručili informace o povstalcích z Lothalu. Když byla situace nejhorší, poslal jim senátor posily a Kanan se svou posádkou se k nim přidali. O pár let později se Bail se svou manželkou nacházel doma na Alderaanu. Jejich dcera Leia jim měla doručit plány Hvězdy smrti, které povstalci ukradli. Jelikož ale byla zajata a nechtěla Impériu prozradit, kde se povstalci nacházejí, nechal Tarkin odstřelit její domovskou planetu. Organa zemřel během exploze. Na Yavinu mu byla poté vystavena pamětní socha.

FOTO: Lucasfilm, The Walt Disney Company