Biggs Darklighter

Biggs Darklighter

Garrick Hagon Sezóny 1 1977 - 1977


Pilot Povstání a přítel Luka Skywalkera. V mládí oba snili, že budou piloty a opustí jejich domovskou planetu Tatooine, nakonec se jim to opravdu podařilo.

Mládí

Biggs vyrůstal na pouštní planetě Tatooine, kde se stal blízkým přítelem Luka Skywalkera. Oba se cvičili v pilotování lodí a občas si to zamířili do Žebrákova kaňonu, kde se také konaly nejrůznější závody. Rok po velkém suchu se Biggs spolu s několika vrstevníky vydal sledovat Luka, jak létá ve své lodi T-16. Komunikovali s ním skrze komlink. Luke naneštěstí naboural a poškodil si tak svou první loď.

Oba vždycky snili, že opustí svůj domovský svět a vydají se na Imperiální akademii. Biggs nakonec na akademii doopravdy vyrazil a Luke zůstal na farmě se svým strýčkem, který mu nedovolil odejít. Nechtěl totiž, aby následoval svého otce.

Po dostudování akademie se Biggs vrátil na Tatooine, kde navštívil Luka a ostatní přátele. Luke hned namítl, že na obloze spatřil bitvu. Biggs byl jako imperiální pilot skeptický a prohlásil, že šlo patrně pouze o dvě lodi sedící na orbitě. Skywalker nadále věřil, že šlo o bitvu mezi Povstáním a Impériem. Přestože se Biggs bitvy neúčastnil, jeho návrat měl co dočinění s Povstalci a tak Lukovi pověděl o svém plánu přidat se k Povstání. Slíbil mu, že na něj bude dávat pozor. Nečekal však, že se s Lukem brzy opět shledá.

Bitva o Yavin

Hned po opuštění Tatooine se Biggs přidal k Alianci a usídlil se na Yavinu 4. Mezitím se Povstalcům podařilo ukořistit plány Hvězdy smrti, které nakonec na Yavin dorazily spolu s Lukem. Biggs na svého přítele narazil v hangáru a byl nadšen, že se také stal pilotem bojujícím za svobodu. Před ostatními piloty pak Luka chválil a zanedlouho vyrazili zničit smrtící stanici Impéria, která se k jejich základně rychle blížila.

Biggs se bitvy účastnil ve svém X-Wingu a letěl pod označením „Rudý Tři“, jako člen Rudé letky. Biggs byl jedním z posledních pilotů, kteří se ke stanici dostali živí, let k šachtě už však nepřežil. Chvíli po Biggsově smrti pak Luke vyhodil základnu do vzduchu a zachránil Povstání.
Žádné hlasy s komentářem. Buď první!