C1-10P

C1-10P

Sezóny 1 2016 - 2016


Droid známý především jako Chopper je členem posádky lodi jménem Duch a věrným společníkem Hery Syndully. Na jeho počest byla pojmenována jedna z Povstaleckých základen a nebýt něj, tak by mnoho Povstalců přišlo o život.

Počátky

Během klonových válek sloužil jako navigační stromech a účastnil se bitvy o Ryloth. Během bitvy byl jeho Y-Wing sestřelen a droid byl poškozen. Havarovanou loď nalezla mladá Twi'lečka Hera Syndulla, dcera slavného Chama Syndully.

Když se Republika přerodila v Galaktické Impérium, Cham se opět vydal do války a Hera tak věnovala více času s droidem než svým otcem. Hera nakonec Ryloth opustila a přidala se k Povstání, Chopper samozřejmě vyrazil s ní. Hera se nakonec dostala k lodi VCX-100, kterou pojmenovala Duch a ní se Chopper staral o údržbu. Posádka lodi se nakonec rozrostla o rytíře Jedi Kanana Jarruse a jeho učedníka Ezru, Lasata Garazeba Orreliose a Mandalorianku Sabine Wren.

Proti Impériu

Choppera používali Povstalci jako jednoho ze svých infiltrátorů a Impérium si nikdy ničeho nevšimlo. Sabine, která byla mistryní v používání barev vždy Choppera přetřela na Imperiální barvy a droid se nepozorovaně dostal na místo určení.

Chopper pro Povstaleckou buňku nakonec objevil planetu Atollon, kde si zřídili novou základnu, kterou pojmenovali na droidovu počest. Chopper pro povstání také získal dalšího droida jménem AP-5, který byl taktéž veteránem z klonových válek a věnoval se důležitým inventurám skladů.

Droid nakonec přežil až do bitvy o Scarif, kdy se Povstalecká loď Duch účastnila bitvy. Zatím nemůžeme říct, zda bitvu přežil nebo ne, na informace o dalších dobrodružstvích si musíme zatím počkat.
Žádné hlasy s komentářem. Buď první!