Cassio Tagge

Cassio Tagge

Don Henderson Sezóny 1 1977 - 1977


Byl jedním z mála Imperiálních velitelů, kteří opustili Hvězdu smrti před jejím výbuchem. Jeho rodina vlastnila velkou těžební společnost jménem TaggeCo a měla přístup do horních pater Imperiálního paláce, který byl vytvořen z bývalého chrámu Jedi na Coruscantu.

Imperiální kariéra

Narodil se na Tepasi, kde jeho rodina vlastnila a vedla společnost TaggeCo zaměřenou na těžbu. Tagge se brzy připojil k Impériu a již po šesti letech dosáhl hodnosti generála a šéfa Imperiální armády.

Krátce před bitvou o Yavin dorazil na Hvězdu smrti, kde se konala porada nejvyšších Imperiálních velitelů. Během této porady jej konfrontoval Conan Antonio Motti, jenž s Taggem nesdílel jeho pohled na Povstaleckou Alianci, jež ukradla plány jejich bitevní stanice. Během jejich rozhovoru je nakonec přerušil příchod Tarkina s Vaderem, kteří je informovali o rozpuštění senátu, což Taggeho šokovalo. Ani Tarkin s Vaderem během porady nesdíleli Taggeho obavy z krádeže plánů, což nakonec vedlo k zničení stanice a smrt většiny Imperiálních velitelů.

Tagge útok Povstalců přežil kvůli vyšetřování na Dantooine, kde pátral po základně, o níž se zmínila princezna Leia. Díky své prozíravosti si vysloužil titul velkogenerála, což byl ekvivalent k titulu velkoadmirála. Kvůli svým neúspěchům byl Vader krátce pod jeho vedením, z čehož Sithský lord moc velkou radost neměl. Po několikadenní spolupráci dostal na starost také kyborgy vytvořené Cylem, jenž měli s Vaderem bojovat o místo Sidiousova učedníka.

Jelikož Tagge příliš věřil v Cyla a jeho výtvory, nedokázal zabránit tomu, aby se Cylo zmocnil křižníku Executor, za což byl také potrestán. Velkoadmirál se ale nehodlal vzdát a rozhodl se Vaderovi oponovat, což jej stálo život.
Žádné hlasy s komentářem. Buď první!