Cornelius Evazan

Cornelius Evazan

Alfie Curtis Sezóny 2 1977 - 2016


Dr. Evazan začínal jako kosmetický chirurg, který se časem zbláznil a dal se na dráhu zločinu. Brzy uzavřel spojenectví s Ponda Babou a znepřátelil si Luka a Obi-Wana na Tatooine.

Zlotřilý chirurg

Cornelius Evazan pocházel z planety Alkasan a byl nadějným chirurgem, který si otevřel kliniku v malé osadě na planetě Abafar. Naneštěstí zešílel a na svých pacientech experimentoval. Mnohým zpřeházel jejich končetiny, jiné zase strašlivě zjizvil. Sám Evazan poté utrpěl ošklivé zranění obličeje, když si pro něj přišel jeden námezdní lovec. Lovce nakonec zastavil Ponda Baba, se kterým Evazan uzavřel spojenectví a začali spolu pašovat koření pro klan Huttů.

Dvojice se stala úspěšnou a na Evazanovu hlavu byla vypsána odměna ve dvanácti systémech. Sám Baba přemýšlel nad vyzvednutím této odměny, ale nakonec si to rozmyslel. Pár začal užívat krycích jmen Rofoo a Sawkee. Evazan pak své praktiky začal užívat na planetě Jedha. Těsně před odletem z Jedhy narazila dvojice do Jyn Erso a Cassiana Andora, kteří zde přišli nalézt Sawa Gerreru. Z planety odletěli právě včas, jelikož Impérium město zničilo za pomocí Hvězdy smrti.

Z Jedhy se piráti přesunuli do města Mos Eisley, kde se nacházela jejich oblíbena kantýna. Evazan se hned pustil do rozhovoru s ostatními štamgasty, zatímco Baba se rozhodl vyvolat rvačku s mladým Lukem Skywalkerem. Chlapec byl však pod ochranou rytíře Jedi a tak oba zločinci vyšli z boje těžce zranění. Evazan přišel k jizvě na hrudi, zatímco Babovi Obi-Wan usekl ruku.

Evazan se pokoušel svého přítele zachránit ale marně, během lékařského zákroku Baba zemřel a tak doktor ztratil svého parťáka.
Žádné hlasy s komentářem. Buď první!