Davits Draven

Davits Draven

Alistair Petrie Sezóny 1 2016 - 2016


Draven byl povstaleckým generálem a hlavou alianční rozvědky. V době událostí, které vedly ke krádeži plánů Hvězdy smrti, byl přítomen na Yavinu 4. Pod jeho vedením sloužil Cassian Andor a byl to Draven kdo velel operaci, jenž vyústila v osvobození Jyn Erso.

Mládí

Davits Draven se narodil na Pendarru III a to čtyřicet pět let před bitvou o Yavin. Během klonových válek sloužil pod Republikou v armádní rozvědce. Během své služby nikdy nenarazil na žádného Jedie. Jeho rutinní práce jej nutila pracovat pouze se stratégy, komandéry a ostatními důstojníky, kteří se později stali otroky Impéria.

Galaktická občanská válka

Po vzestupu Impéria se Draven stal generálem v Povstalecké alianci. Několik dní před bitvou o Yavin mu bylo svěřeno několik operací. První z nich vedla k osvobození Jyn Erso z nákladního vozidla na planetě Wobani. Následně pozoroval misi, během které měl být vyzvednut Imperiální pilot Bodhi Rook ze zajetí Sawa Gerrery a následně velel operaci, během níž měli Povstalci nalézt Galena Ersa.

Draven se ale obával, že je to past a tak dal Cassianovi úkol Galena zavraždil. Cassian však úkol nesplnil a Galena zneškodnily povstalecké stíhačky. Jeho osud je nám zatím neznámý, pokud nebyl degradován, zůstal ve velení rozvědky.
Žádné hlasy s komentářem. Buď první!