Gial Ackbar

Gial Ackbar

Erik Bauersfeld Sezóny 3 1983 - 2017


Mon Calamarský admirál, který patřící mezi vůdce povstání. Před Impériem byl kapitánem královské gardy Lee-Chara.

Bitva o Mon Cala

Král Yos Kolina byl zavražděn. Za jeho smrtí stál separatistický velitel Riff Tamson. Vražda byla svedena na druhou rasu obývající Mon Calu, na Quarreny. V plánu bylo vyprovokovat občanskou válku, aby na trůn nemohl usednout právoplatný dědic Lee-Char. Quarreni toužili po vlastním králi. Ackbar sloužil jako kapitán princovy stráže. Za prince a jeho stoupence se postavila Republika, naopak za Quarreny stáli Separatisté.

Quarreni ale byli podvedeni a hrabě Dooku chtěl do vedení dosadit Tamsona. Ackbar za prince vedl armádu a učil jej, jak sám má svůj lid vést. Separatisté se nakonec dostali do vedení a porazili také podpůrnou armádu Gunganů. Quarreni se nakonec vzepřeli Separatistům a podpořili své spoluobyvatele. Separatisté byli poraženi a Ackbar měl tu čest korunovat prince králem.

Povstání

Ackbar zastupoval obyvatele Mon Caly v povstání proti Impériu. Byl také admirálem flotily, která vyrazila zničit druhou Hvězdu smrti. Flotilu vedl z můstku své lodi Home One. Hned po útoku poznal, že to byla imperiální past. Po zničení generátoru na měsíci Endor se jim Hvězdu smrti podařilo zničit a zajistit tak velké vítězství nad impériem.

Odpor

I po dalších třicet let zůstal Ackbar věrný svobodě a demokracii. Jako jeden z vůdců Odporu bojoval proti Prvnímu řádu a byl přítomen při útoku na jejich nejnovější zbraň.

FOTO: Lucasfilm, The Walt Disney Company