Kylo Ren

Kylo Ren

Adam Driver Sezóny 3 2015 - 2019


Kylo je učedníkem tajemného uživatele Síly jménem Snoke. Spolu s ním velí rytířům Renu a také Prvnímu Řádu, který povstal z popelu Impéria. Než přijal jméno Kylo, byl známý jako Ben Solo, syn Hana Sola a princezny Leiy. Kylo si idealizoval svého dědečka a svůj meč založil na pradávném designu Sithů z planety Malachor.

Mládí

Kylo se narodil rok po bitvě o Endor jako syn Hana a Leiy. Svými rodiči byl pojmenován Ben. Jelikož byli jeho rodiče rozdílní, manželství nebylo zrovna pokojné a to mělo vliv i na Bena. V tuto chvíli zasáhl tajemný Snoke, který Bena začal lákat k temné straně Síly. Leia poznala co se děje a tak dala Bena k Lukeovi, který se jej pokusil vyvičit. Temná strana ale v Benovi přetrvala a tak zničil vše co jeho strýc vybudoval. Ben zničil jeho chrám, pozabíjel učedníky a pod jménem Kylo Ren stanul jako vůdce rytířů Renu. Benova zrada šokovala celou rodinu. Luke uprchl do exilu, Han opustil Leiu a dal se opět na pašování a Leia se začala více starat o politiku. Kylo si idealizoval Darth Vadera, jako nejmocnějšího uživatele temné strany a začal jeho spálenou masku užíval jako modlu. Jeho meč byl poté založen na designu pradávných Sithů z Malachoru.

Pátrání po ztraceném mistrovi

Kylo i Snoke tušili, že Jediové by se mohli jednou vrátit a tak usilovně pátrali po Luku Skywalkerovi. Řád brzy zjistil, že podstatnou část mapy u sebe ukrýval Lukův starý známý Lor San Tekka z planety Jakku. Renovy jednotky na Jakku brzo zaútočily a Tekku zajaly. Mapu bohužel již u sebe neměl a tak jej Kylo v záchvatu hněvu zabil. Naštěstí se jim podařilo zajmout členy Odporu Poe Damerona. Kylo Poea vyslýchal, ale nedostal z něj nic, až na informaci, že mapa se ukrývá uvnitř jeho droida. Než z něj stačil získat více tajemství, byl osvobozen zběhlým vojákem s označením FN-2187.

Pátrání po droidu i zběhlému vojáku bylo v plném proudu. Nakonec Řád zjistil, že uprchli spolu s Hanem Solem a zamířili na základnu Takodana. Předtím než vyrazili lapit povstalce, odpálil Řád za pomocí základny Hvězdovrah soustavu Hosnian, sídlo senátu Nové Republiky. Poté co Republika utrpěla vážné škody, vyrazil Kylo na Takodanu, kde v lese polapil Rey. Odvezl ji na Hvězdovrah, kde se ji pokoušel vyslýchat, ale neúspěšně, byla silnější než on. Rey následně sama unikla a navázala kontakt se svými přáteli, kteří ji přišli zachránit.

Hrdinové připravovali základnu na zničení a Kylo vyrazil, aby se s nimi utkal. Stanul zde proti svému otci, kterého neměl sílu zabít a tak jej poprosil, zda by mu pomohl. Ben svého otce probodl a nechal jej padat do hlubin. Chewieho ovládl hněv a Bena zasáhl svou kuší a způsobil mu tak vážná zranění na boku. Kylo pronásledoval své nepřátele do lesa, kde se s nimi utkal v boji. První stanul proti Finnovi, jenž držel meč Lukea Skywalkera a porazil jej. Meče se poté ujala Rey, která jej přemohla a nechala ležet ve sněhu. Povstalci unikli ve Falconu a Snoke vyslal generála Huxe, aby k němu jeho poraženého učedníka přivedl.

FOTO: Lucasfilm, The Walt Disney Company
loading…