Lando Calrissian

Lando Calrissian

Billy Dee Williams Sezóny 4 1980 - 2019


Nikdo neumí hrát karty jako tenhle gentleman. Lando je milovníkem žen, ty mu však jeho pozornost neoplácí zrovna štědře. Lando je nepředvídatelný, jeho názory nikdy nevydrží dlouho.

Těžební zařízení

Lando se jednoho dne zapletl s povstalci na Lothalu. V kartách vyhrál jejich droida a vrátit jim ho chtěl jenom za protislužbu. V této době již Lando neměl Falcona, tak ho povstalci měli zavézt za obchodníkem a poté zpátky. Oním obchodníkem byl Azmorigan, který s Landem směnil těžební zařízení za jejich pilotku Heru. Lando však Heře prozradil jak uniknout a tak vyčkali než se k nim vrátí. Z onoho zařízení se vyklubalo nafukovací prase s citlivým čichem na cenné materiály. S Azmoriganem se poté setkali na Landově farmě. Azmorigan se nechtěl nechat podvést, ale tým povstalců jej zahnal pryč. Lando jim poté vrátil jejich droida, který s sebou ještě odvezl palivo.

Správcem na Bespinu

O několik let později se Lando stal hlavou Oblačného města na Bespinu. Po bitvě na Hoth mezi Impériem a povstalci jej kontaktoval jeho dávný přítel Han. Spolu se svou posádkou se potřeboval ukrýt. Lando Hanovi i jeho přátelům poskytl vše, co potřebovali. Naneštěstí jej dříve kontaktovalo Impérium, a tak musel svého přítele zradit. Han byl zmražen do karbonitu a zbytek měl být uvězněn. Lando se chopil nové příležitosti, skupinku osvobodil a pomohl jí uniknout. Calrissian se přidává k povstání a spolu se Žvejkem se vydává najít Hana.

Hrdina povstání

Lando vypátral, že Han je v paláci Jabby Hutta. V převleku za jednoho z jeho mužů se k němu infiltroval a čekal na další krok. Luke k Jabbovi první vyslal svoje droidy a poté Leiu se Žvejkem. Když ani jeden plán nevyšel, přišel osobně a spadl do pasti. Lando byl jedním z dozorců Lukovy popravy. Po signálu zaútočil a postavil se Jabbovým poskokům. Lando však omylem vypadl ze člunu a byl pomalu stahován do sarlacca. Han jej naštěstí vytáhl a spolu s ostatními unikli.

Po této zdárné misi měl Lando velet leteckému útoku na druhou Hvězdu smrti. Han mu půjčil svého Falcona, se kterým se těžce loučil. Lando se o pilotování Falcona podělil s Nienem Nunbem. Spolu se jim pak podařilo odolat přesile a Hvězdu smrti zničit. Jako všichni hrdinové, tak i Lando se zúčastnil oslav na Endoru.

FOTO: Lucasfilm, The Walt Disney Company