Nien Nunb

Nien Nunb

Mike Quinn Sezóny 4 1983 - 2019


Tenhle Sullustianský obchodník se zbraněmi a pašerák patří mezi přední hrdiny Povstání. Spolu s Landem Calrissianem odpálil Hvězdu smrti a o několik let později bojoval spolu s Odporem proti Prvnímu řádu.

Bitva nad Endorem

Během posledního velkého útoku proti Impériu byl Nien vybrán jako co-pilot k Landu Calrissianovi. Han Solo jim pro tuto misi půjčil svojí loď Millenium Falcon. Lando a Nien vedli útok na druhou Hvězdu smrti, na které se v danou chvíli vyskytoval sám císař Palpatine. Ještě před bitvou vyjádřil Nien znepokojení ohledně Hanovy mise. Lando jej však ujistil, že generátor štítu stihnou vypnout přesně na čas. Jakmile se povstalecká flotila přiblížila k imperiální stanici, vypukla bitva.

Povstalci museli čekat na zrušení štítu a mezitím byli nuceni bojovat proti stíhačkám TIE a vesmírným křižníkům. Jakmile byl štít zničen, Falcon zamířil dovnitř Hvězdy smrti a základnu odpálil. Nien se poté zúčastnil oslav po boku svých přátel a domorodých obyvatel Endoru.

Odpor

Po pádu Impéria byla vybudována Republika. Ze zničeného Impéria povstal Nový řád a staří povstalci byli nuceni založit Odpor. Nien se rozhodl své staré přátele podpořit a své letecké zkušenosti využil při pilotování nového modelu X-Wingu. Spolu s dalšími piloty se Nien zúčastnil náletu na základnu Hvězdovrah a byl jedním ze sedmi pilotů, kteří nálet přežili.

FOTO: Lucasfilm, The Walt Disney Company
Žádné hlasy s komentářem. Buď první!