Owen Lars

Owen Lars

Joel Edgerton Sezóny 3 1977 - 2005


Po smrti Lukových rodičů to byli Owen a jeho žena Beru, kdo se ujali malého Luka Skywalkera. Přestože šlo o chudé farmáře z Tatooine, vychovali jej s láskou. Jediné co nechtěli, bylo, aby Luke nešel ve stopách svého otce a vyrostl z něj poctivý člověk.

Mládí

Owen se narodil do rodiny laskavého farmáře Cliegga Larse a jeho ženy Aiky. Po smrti Aiky se rodina usadila na rodinné farmě n Tatooine. Jako mladý muž měl Owen silnou vizi o svém životě a toužil po lepším životě na statku. Jednoho dne se Owenův otec vydal do Mos Espa, kde se zamiloval do otrokyně Shmi Skywalkerové, kterou odkoupil od Watta. Shmi následně osvobodil a vzal si ji. Owen svou nevlastní matku velice miloval, ale často pozoroval její smutek, když přemýšlela o svém synovi jménem Anakin.

Během výletu do Anchorhead narazil Owen na dívku jménem Beru, která byla taktéž farmářkou. Dvojice se do sebe zamilovala a v nadcházejících letech spolu poklidně žili na rodinném statku. Poklidný život zničil útok Tuskenů, jenž se zmocnili Shmi a odvlekli ji do svého tábora. Cliegg ji vyrazil zachránit spolu s dalšími 29 farmáři. Vrátili se však pouze čtyři a Cliegg navíc přišel o nohu.

O měsíc později se na farmu vydal Shmiin syn Anakin, který nakonec vyrazil do tábora Tuskenů a Shmi zachránil. Milující matka však Anakinovi zemřela v rukou a tak do usedlosti přivezl pouze její bezvládné tělo. Tato tragédie přivedla Cliegga o život, pracoval příliš tvrdě a nakonec jej stihl infarkt. Farma tak dostal na starost Owen, který časem odstranil náhrobky a nechal mrtvoly ležet neoznačené pod hromadou písku.

Výchova Luka

Owen a Beru se nakonec vzali a o tři roky později je navštívil Jedi Obi-Wan Kenobi, který jim do výchovy předal Luka Skywalkera, syna Anakina a vnuka Shmi. Pár se Luka ujal s láskou a Obi-Wan chlapce pozoroval z povzdálí pod krycím jménem Ben. S výchovou Luka měla dvojice problémy, chlapec neustále hledal dobrodružství a neustále se zaplétal do problémů s Jabbovými vyběrači daní nebo se vydával závodit se svými přáteli.

Když bylo Lukovi devatenáct let, chtěl odejít a vydat se na Imperiální akademii, s čímž Owen nesouhlasil. Jednoho dne usedlost navštívili Jawové, kteří jim prodali droidy R2-D2 a C-3PO. Droidi naneštěstí patřili Povstání a rodinu přivedli do problémů. R2 jednoho dne unikl hledat Obi-Wana a 3PO s Lukem se jej vydali hledat. V době jejich nepřítomnosti dorazili na farmu vojáci Impéria, kteří se od Jawů o droidech dozvěděli. Farmáře vyslýchali a následně zavraždili. Jejich farmu navíc do základů vypálili. Poté co se Luke vrátil domů, nic jej nedrželo, aby na planetě zůstal. Rozhodl se tedy, že odletí spolu s Obi-Wanem a přidá se k Povstání.
Žádné hlasy s komentářem. Buď první!