Quarsh Panaka

Quarsh Panaka

Hugh Quarshie Sezóny 1 1999 - 1999


Byl osobním strážcem královny Amidaly z Naboo. Jakmile tento post opustila, byla pod jeho ochranou královna Jamillia. Jeho synovec Gregar Typho pak bránil Amidalu, když byla senátorkou.

Invaze na Naboo

Během invaze na Naboo sloužil Panaka jako velitel osobní stráže královny Amidaly z Naboo. Královnu doprovázel na každém jejím kroku a když byli osvobozeni rytíři Jedi, letěl s ní na Tatooine. Zatímco se královna vydala v přestrojení spolu s rytíři do města, Panaka dohlížel na loď, která nemohla bez nových součástek odletěl. Poté co Anakin vyhrál závod a loď byla opravena, vypravil se Panaka spolu s ostatními na Coruscant.

Když se Amidale nepodařilo přesvědčit senát ohledně invaze a byl zvolen nový kancléř, vyrazili na Naboo, aby si to vyřešili sami. Královna ujednala mír s Gungany a naplánovali útok. Zatímco obojživelní obyvatelé Naboo zaměstnávali droidy, vypravil se Panaka spolu s Padmé do paláce. Uvnitř paláce se jim nakonec podařilo zajmout Gunraye a invaze byla ukončena. Panaka se poté účastnil Qui-Gonova pohřbu a také oslav týkajících se vítězství Naboo.

Padmé nakonec opustila královský dvůr a stala se senátorkou. Panaka ji ale nenásledoval a stal se strážcem nové královny. Členem Amidaliny stráže se ale stal Gregar Typho, Panakův synovec.

FOTO: Lucasfilm, The Walt Disney Company
Žádné hlasy s komentářem. Buď první!