Ric Olié

Ric Olié

Ralph Brown Sezóny 1 1999 - 1999


Osobní pilot královny Amidaly z Naboo. Účastnil se také útoku na řídící loď droidů během invaze Obchodní federace na Naboo.

Invaze na Naboo

Jedním z prvních kroků během invaze Obchodní federace na Naboo bylo zatknutí veškerých vojáků a také pilotů. Ric byl uvězněn v Theedském hangáru, kde byl později osvobozen královnou Amidalou a rytíři Jedi. Ric neměl dostatek času, aby se ze všeho vzpamatoval a už musel usednout za řízení královské lodi a měl dopravit královnu na Coruscant.

Útěk ale nebyl snadný, federace postavila kolem Naboo vesmírnou blokádu a loď se dostala pod palbu supích stíhaček. Ricovi se s lodí sice podařilo proletět skrz, ale loď byla poškozena a při její opravě přišli o hodně droidů. Zachránil je až R2-D2. Loď musela nakonec přistát na Tatooine, kde šel Qui-Gon zakoupit náhradní díly. Nikdo nečekal, že s sebou přivede také mladého pilota Anakina, který pro ně díly vyhrál v závodě. Ric se s Anakinem rychle spřátelil a dal mu pár lekcí řízení.

Poté co na Coruscantu nebyla královnina žádost vyslyšena, dopravil ji Ric zpátky na Naboo, kde získali podporu domorodých Gunganů. Mezitím co královna, Jediové a Gungani sváděli bitvu na zemi. Ric a ostatní piloti v čele s Anakinem vyrazili zničit řídící loď droidů. Anakin pro Naboo tuto bitvu vyhrál a Ric se v pořádku dostal zpátky na planetu.

FOTO: Lucasfilm, The Walt Disney Company
Žádné hlasy s komentářem. Buď první!