Sebulba

Sebulba

Lewis MacLeod Sezóny 1 1999 - 1999


Je považován za jednoho z nejlepších závodníků na kluzácích. Jak je ale známo, Sebulba je velký podvodník a nebojí se proti soupeři vyrazit např. s plamenometem. Jedna z největších proher jej čekala při závodu s mladým Anakinem Skywalkerem, který díky vítězství opustil Tatooine a stal se rytířem Jedi.

Závodník

Sebulba pochází z planety Malastare, stejně jako většina jedinců z jeho rasy. Svou planetu opustil, aby se mohl stát velkým závodníkem. Cesta jej dovedla až na Tatooine, kde se zúčastnil závodů Boonta Eve Classic. Díky slávě si mohl dovolit pobyt v kantýnách a také dvě osobní Twi'lecké masérky. Jeho největším rivalem se poté stal Anakin Skywalker, otrok patřící obchodníku Wattovi. Během jejich závodu použil Sebulba plamenomet a mladý Anakin havaroval.

O nějaký čas později zavítali na Tatooine cizinci z Naboo. Potřebovali peníze na opravu lodi a tak se domluvili s Wattem. Sebulba se mezitím srazil s Gunganem jménem Jar Jar, který na něj omylem hodil jídlo. Spor byl naštěstí rychle vyřešen. Watto uzavřel spolu s cizinci sázku a umožnil Anakinovi znovu závodit. Nikdo ale netušil, že Sebulba bude opět podvádět. Ve dni závodu poškodil Anakinův kluzák a během závodu napadl několik soupeřů. Anakin závod nakonec vyhrál a Sebulba závod nedokončil.

Dokonce i během klonových válek se Sebulba několika závodů účastnil. Díky plakátům víme, že byl například na autogramiádě na Nal Hutta.

FOTO: Lucasfilm, The Walt Disney Company
Žádné hlasy s komentářem. Buď první!