Shmi Skywalker

Shmi Skywalker

Pernilla August Sezóny 2 1999 - 2002


Je matkou Vyvoleného, který se narodil bez otce. Spolu byli v otroctví u obchodníka Watta, od kterého časem oba odešli. Nakonec zemřela v táboře Tuskenů.

Otroctví

Téměř celý život žila Shmi v otroctví. Zázrakem dokonce porodila syna, který vznikl bez pomoci otce. Jistý čas je vlastnila Gardulla Hutt, která je nakonec prohrála při sázce s obchodníkem Wattem. Watto se k nim ale choval v celku dobře, dovolil jim vlastnit dům i majetek. Na oplátku pro něj museli samozřejmě pracovat v jeho obchodě.

Jednoho dne přivedl Anakin domů rytíře Jedi Qui-Gon Jinna a jeho přátele. Anakin jim chtěl pomoci a Shmi jej v tom podpořila. Mezitím co Anakin opravoval kluzák, s jehož pomocí chtěl vyhrát závod, Shmi se Qui-Gonovi svěřila s Anakinovým původem. Qui-Gon Anakina nakonec otestoval a zjistil, že je v něm opravdu velká Síla. Věřil, že by mohlo jít dokonce o Vyvoleného. Shmi Anakina při jeho závodě sledovala a nakonec se s ním musela rozloučit. Qui-Gon uzavřel s Wattem sázku, že když Anakin vyhraje, získá svobodu.

Nový život a smrt

Shmi byla nakonec odkoupena Clieggem Larsem, který ji přivedl k sobě na farmu a dal ji svobodu. Oba se do sebe zamilovali a vzali se. Jednoho rána byla Shmi unesena Písečnými lidmi a odvlečena do jejich tábora. Anakin cítil její utrpení skrze vize a tak se ji vydal zachránit. Když ji nalezl v táboře, zemřela mu v náručí a Anakin v záchvatu vzteku všechny Tuskeny povraždil. Její tělo bylo nakonec spáleno na Larsově farmě.

Mortis

Na tajemné planetě Mortis se Anakin shledal se svojí matkou. Tato vize byla součástí zkoušek, které si pro něj připravili tři mocní uživatelé Síly. Falešná Shmi, kterou zpodobňoval Syn, měla Anakina přesvědčit, aby opustil Padmé, která mu brání v tom, aby mohl následovat svůj osud Vyvoleného. Tato zkouška nakonec vyústila ve skutečnost a Padmé přivedla Anakina na scestí. Díky starosti o její život přešel Anakin k temné straně, což zapříčinilo smrt mnoha nevinných životů.

FOTO: Lucasfilm, The Walt Disney Company
Žádné hlasy s komentářem. Buď první!