Wedge Antilles

Wedge Antilles

Denis Lawson Sezóny 4 1977 - 2019


Je jedním z nejlepších pilotů mezi povstalci. Účastnil se náletu na obě Hvězdy smrti.

Na Imperiální akademii

Wedge se narodil na planetě Corellia, kde z něj vyrostl pilot a mechanik. Nakonec začal studovat na imperiální akademii Skytrike, kde se cvičili piloti stíhaček TIE. Impérium ale ublížilo jeho blízkým a tak se Wedge rozhodl přidat k Povstání. Naverboval jej jeden z informátorů známých jako Fulcrum a spolu s dalším budoucím pilotem Povstání Hobbiem unikl za pomoci Mandalorianské válečnice Sabine Wren.

První Hvězda smrti

Wedge byl během prvního útoku na Hvězdu smrti znám jako Rudý Dvě. Zprvu nevěřil, že je povstání schopno tuto hvězdnou stanici zastavit, ale díky Lukovi to nevzdával. Za útoku zachránil Lukovi život, když sestřelil jednu ze stíhaček TIE. Následně se musel stáhnout, jelikož byl jeho X-Wing poškozen. Byl jedním ze tří pilotů, kteří tento útok přežili.

Hoth

Jelikož Impérium vědělo, že povstalci mají základnu na Yavinu 4, museli se přesunout někam jinak. Tři roky uplynuly a povstalci se ukrývali na mrazivé planetě Hoth. Wedge zde pilotoval T-47, známý také jako snowspeeder. Impérium nakonec nalezlo povstalce i na této mrazivé planetě a vyslali tam svojí armádu. Hlavní zbraní Impéria zde byly kráčející kolosy AT-AT. Wedge vyrazil s Lukem a jeho eskadrou do boje a kráčedla ničili pomocí lan.

Druhá Hvězda smrti

Od bitvy na Hothu uplynulo šest měsíců. Impérium mezitím stihlo téměř dokončit novou vesmírnou stanici. Zatímco Han Solo vyrazil zničit generátor štítu, Wedge byl jedním z pilotů, kteří zaměstnávali Impérium ve vesmíru. Spolu s Landem, který pilotoval Falcona, vletěl dovnitř a vystřelil do reaktoru. Obě lodi stihly před výbuchem odletět. Wedge se poté účastnil oslav na Endoru.

FOTO: Lucasfilm, The Walt Disney Company
Žádné hlasy s komentářem. Buď první!