Kdo pozabíjel členy původního Spolku spravedlnosti?

Kdo pozabíjel členy původního Spolku spravedlnosti?

22.5.2020 13:13


V první epizodě Stargirl jsme se dočkali bitvy mezi JSA a Injustice Society, ve které padla většina hrdinů Zlatého věku. Zrekapitulujme si, jak členové Spolku spravedlnosti zemřeli.


Wildcat

Když Pat Dugan dorazil do sídla JSA, vyletěl oknem Wildcat a na místě zemřel. I když nevíme, kdo hrdinného Teda Granta zavraždil, víme, že Pat někde přechovává jeho věci. Díky tomu se ke kostýmu dostane Yolanda Montez v rámci znovuzrození JSA.

Původní Wildcat se určitě ukáže ve flashbacích.


Hourman

Uvnitř sídla JSA uzřel Pat hrdinu Rexe Tylera alias Hourmana, kterak odolává útokům hbité Tigress. I když si ale Hourman s touto nepřítelkyní poradil, zezadu ho zbaběle pomocí kouzel zabil zloduch Wizard. Podobně jako Wildcat, ani Hourman ale nezemřel navždy. Rexův syn Rick totiž v dalších dílech převezme po otci štafetu a stane se členem nového Spolku spravedlnosti.

Hourman zemřel v boji s přesilou.

Dr. Mid-Nite

Poté, co Patovi nařídil, aby uprchl, zmocnila se Charlese McNidera obrovská černá energetická ruka a stáhla ho obrazně řečeno do hlubin pekelných. Jeho smrt má tak pravděpodobně na svědomí mocný Brainwave, který vedl útok na sídlo JSA. I Mid-Nite se díky Beth Chapel dočká pokračovatelky v novém týmu.

Charles nestačil na zloducha Brainwave.

Starman

Jeden z vůdců JSA, Sylvester Pemberton, nejprve zachránil Pata před smrtí, když za pomoci své kosmické hole sestřelil Wizarda a Gamblera. Následně chrabře odolal útokům Sportsmastera i Tigress, podobně jako Hourman či Dr. Mid-Nite, ale i on nakonec inkasoval ránu zezadu, kterou měl na svědomí Brainwave. A aby toho nebylo málo, chvíli na to inkasoval hrdina i ránu ledovým nožem od Icicla. Starman následkům těchto zranění podlehl, my už ale teď víme, že jeho mocné kosmické zbraně nyní používá Courtney Whitmore, budoucí Stargirl.

Starmana zabil Brainwave.

Flash

Jay Garrick, tedy šarlatový běžec Zlatého věku hrdinů, se sice neukázal v žádném ze záběrů úvodní bitvy, krátce jsme však měli možnost vidět jeho slavnou Hermovskou přilbici. Vzhledem k tomu, že byla obalena silnou vrstvou ledu, je nanejvýš pravděpodobné, že život tohoto slavného hrdiny ukončil zloduch Icicle.

Garrick v poslední době v seriálech umírá až moc často.

Green Lantern

Většina fanoušků si pod jménem Green Lantern představí hrdiny Hala Jordana, Jessicu Cruz či Johna Stewarta, v dobách Zlatého věku ale prsten a lucernu využíval Alan Scott. Tohoto hrdiny, který v současném komiksu vystupuje jako Sentinel, jsme se sice v pilotní epizodě nedočkali, v pozadí bylo ale během bitvy k vidění jeho typické zelené světlo. Příčina hrdinovy smrti zůstává nejasná a je tu dokonce malá možnost jeho přežití.

Je možné, že je Alan Scott stále naživu?

Sandman

Při záběru na přilbu Jaye Garricka vidíme v pozadí i mrtvolu hrdiny Sandmana. Podle tvaru jeho masky se jednalo o Wesleyho Doddse, tedy prvního nositele tohoto jména. Kdo jej však zabil v úvodní bitvě, nevíme.

Kdo Sandmana zabil?

Na flashback kterého z hrdinů se těšíte nejvíce?

Foto: CW, DC Comics, DC Universe


Jít na Stargirl | Jít na Edna


Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se přihlaš!