Širó Ito

Širó Ito

Nelson Lee Sezóny 1 2020 -


Japonský válečný zločinec, který dosáhl nesmrtelnosti a nyní touží za pomoci ISA ovládnout svět.

Informace

Celé jméno: Širó Ito
Alias: Dragon King
Výška: 1,80 m
Váha: 83 kg
Barva očí: hnědá
Barva vlasů: bez vlasů
Autoři postavy: Rich Buckler a Roy Thomas
Představitel: Nelson Lee
Poprvé se objevil v: All-Star Squadron #4 (prosinec 1981)

O Dragon Kingovi

Nesmrtelný zloduch, který již několikrát unikl smrti a má na rukou krev miliónů lidí, to je Dragon King. Tento japonský válečný zločinec touží po světovládě a nehodlá se zastavit před ničím.

Komiksy

V komiksech se Dragon King poprvé ukázal v roce 1981 a coby bezejmenný japonský vědec se v Císařství přidal ke skupině Černého draka. Během válek s Čínou pomáhal sestrojit bojový plyn K887 a následně v druhé světové válce začal experimentovat s mytickými artefakty včetně Svatého grálu a Kopí osudu. S druhým jmenovaným pomáhal svému příteli Adolfu Hitlerovi a díky této spolupráci dokázal ochránit Japonsko i Němci okupovanou Evropu před útoky superhrdinů, dokud jej neporazil tým Sedmi vítězných vojáků. Po skončení bojů se Dragon King na pár let ukryl, v padesátých letech pak bojoval proti hrdince Firebrand, kterou dokonce zavraždil.

Dragon King pomohl Ose k mnohým triumfům. Foto: DC Comics

Po dalších třiceti letech se Dragon King přesunul do nebraského městečka Blue Valley a společně s dcerou Cindy Burman alias Shiv zahájil pátrání po Svatém grálu, jenž se údajně v Nebrasce objevil. Dragon King stanul v boji proti Stripesymu a Courtney Whitmore, kteří jej nakonec za pomoci Shining Knighta porazili. I když se Dragon Kingova mrtvola nenašla, před Krizí byl prohlášen za mrtvého.

Stargirl

Zatímco v komiksu jsou postavy Šira Ita a Dragon Kinga rozděleny, tvůrci seriálu Stargirl je spojili v jednu. Dragon King se v seriálové kontinuitě narodil taktéž v roce 1901 a podle informací, které členové mladé JSA zjistili, zahájil v Japonském císařství výzkum za účelem vytvoření dokonalé plazí nadrasy a častými experimenty na vlastní osobě dosáhl nesmrtelnosti. Během čínsko-japonských válek pomáhal páchat zvěrstva v Mandžusku a v podobných ohavnostech pokračoval i během druhé světové války. Dle vyjádření doktora McNidera byl Ito v roce 1947 popraven, později se ale objevil v USA a čelil superhrdinskému uskupení Sedmi vítězných vojáků.

V současnosti se Dr. Ito vyskytuje v Blue Valley a za pomoci skupiny vlastních otroků pomáhá ISA uskutečnit plán Nové Ameriky. Své dceři Cindy nakázal hlídat Henryho Kinga Jr. a zkonstruoval pro ni oblek Shiv. Dr. Ito touží za pomoci ISA ovládat mysli miliónů lidí, díky čemuž by konečně dosáhl svých dřívějších cílů.

Dragon King je jedním z nejmocnějších nepřátel JSA. Foto: CW, DC Universe
Žádné hlasy s komentářem. Buď první!