Sylvester Pemberton

Sylvester Pemberton

Joel McHale Sezóny 1 2020 -


Legendární Starman, člen JSA.

Informace

Skutečné jméno: Sylvester Pemberton, Jr.
Alias: Starman, Skyman, Star-Spangled Kid
Výška: 1,93 m
Váha: 85 kg
Barva očí: modrá
Barva vlasů: blond
Autoři postavy: Jerry Siegel a Hal Sherman
Představitel: Joel McHale
Poprvé se objevila v: Star Spangled Comics #1 (říjen 1941)

O Pembertonovi

Legendární hrdina Zlaté éry komiksu, který bránil naši planetu už v dobách druhé světové války, to je Sylvester Pemberton. Pod nejrůznějšími jmény přetrval v komiksu dodnes a nyní konečně zamířil i do seriálu.

Komiksy

Coby Star-Spangled Kid debutoval Sylvester v komiksu v dobách Zlaté éry roku 1941. Sylvester byl ve svých začátcích rozmazleným synkem zbohatlíků, který se ale svému zaškatulkování vzepře a vyrazí konat dobro v bojích s nacistickými nepřáteli. Star-Spangled Kid spojil síly s rodinným šoférem Patem Duganem alias Stripesym a společně vstoupili do hrdinských týmů Seven Soldiers of Victory a All-Star Squadron.

Sylvester ve službách JLA. Foto: DC Comics

Sylvester a Pat později bojovali i v barvách JLA a JSA, přičemž Sylvester přijal nové jméno Skyman. S touto novou identitou zastavil obrovitého Solomona Grundyho a pomohl zdolat i následky mimozemské invaze Starra a jeho posluhovačů. Když Sylvester zemřel, převzala jeho původní identitu Star-Spangled Kid nevlastní dcera Pata Dugana, Courtney Whitmore.

Seriály

Sylvester Pemberton se s přezdívkou Star-Spangled Kid objevil v celovečerní epizodě seriálu Smallville Absolute Justice, kde si jej zahrál Jim Shield. Rovněž zde zemřel Icicleovou rukou a pomohl k vzestupu nové JSA.

Pemberton se objevil v seriálu Smallville. Foto: CW

Stargirl

Sylvester Pemberton coby vůdce původní JSA bojoval proti ISA a po útocích Brainwavea a Iciclea zdánlivě zemřel. Na samém sklonku první řady ale dorazil do Patova bývalého bydliště a následně se vydal i do Blue Valley.

Joel McHale jako Starman. Foto: CW, DC Universe
Žádné hlasy s komentářem. Buď první!