Andy Herrera

Andy Herrera

Jaina Lee Ortiz Sezóny 3 2018 -


Andy je hasičkou na stanici 19 a společně s Jackem bojovala o post kapitána.

Andy Herrera byla prakticky vychována na seattlské stanici 19. Vše, co ví o hasičích, se naučila od svého otce, když jí bylo sedm. V devíti letech jí zemřela matka a od té doby ji vychovával jen otec. Jako hasička jednoho z nejlepších hasičských sborů v Seattlu a také kvalifikovaná záchranářka se po diagnóze svého otce, který onemocněl rakovinou, dostala do boje o pozici kapitána. Společně s Jackem, se kterým měla pletky, bojovala o post kapitána stanice 19, přičemž se střídali ve vedením směn.

I když je Andy sebevědomá a tvrdá, vždy hraje podle pravidel. Oporou jí je její kolegyně Maya, která je jak její trenérkou na dosažení jejích cílů, tak i zároveň její nejlepší kamarádkou. Rodinou pro ni není ale jen její otec a celý hasičský sbor, ale i Ryan, jenž je jejím nejstarším kamarádem už od dětství a také její láskou ze střední školy, což přechází i do přítomnosti. Poté, co se Andy dozví o kritickém stavu svého otce, najde útěchu právě u Ryana a jen on ji dokáže uklidnit, což zasahuje i do vztahu mezi ní a Jackem.

Jack a Andy si společně začnou už pod vedením jejího otce, který nemá o ničem ani ponětí. Když však začne jejich vztah z Jackovy strany nabírat na obrátkách a Jack ho chce posunout na další úroveň, Andy zpanikaří a couvne.

Andy jsme mohli poprvé vidět v seriálu Grey's Anatomy, kde byl spin-off s názvem Station 19 představen.

Jaina Lee Ortiz jako Andy Herrera. Foto: ABC
Žádné hlasy s komentářem. Buď první!