Představujeme vám hrdiny seriálu

Představujeme vám hrdiny seriálu

21.5.2017 12:35


Abyste se dobře zorientovali v záplavě postav, které novinka stanice ABC přinese, připravili jsme pro vás tento článek. Hned v úvodu se také zamýšlíme nad důvody pro zařazení herců odlišných národností, když se děj odehrává jen v italské Veroně.


Do světa nebyl vypuštěn ještě ani jeden díl a už se na něj snáší kritika ze stran fanoušků. Diskuze se plní dotazy, proč tvůrci razili „populární“ rozmanitost etnik při výběru protagonistů. Herci jsou nejrůznějších národností… máme tu Brity, Australany, herce z Havaje, herečky iránského původu… Přece jen jde o seriál zasazený do určitého historického kontextu (jakkoli smyšleného, ale přece jen historického). Producenti sázejí nejspíš jen na kulisy a autentické kostýmy. Zdá se, že je jejich cílem, aby diváci vnímali děj, prostředí, doprovodnou hudbu a herecké výkony, aniž by přemýšleli nad tím, proč je někdo vlastně té či oné národnosti.
Nejsme přesvědčeni o tom, že s takovým nápadem u diváků pochodí v dobrém, nejspíš na něco podobného ještě nejsme připraveni… Uvidíme, jak moc budou rozdílné národnosti herců měnit náš pohled na kvalitu příběhu a produkce.

Rod Kapuletů

(Zleva: Livia a její sestra Rosaline; zesnulá Julie; rodiče Julie: lady Guiliana a lord Silvestro. Foto: ABC)

Rosaline Kapuletová se po smrti své sestřenice Julie ocitá uprostřed politické hry za záchranu Verony. Rosaline má mladší sestru Livii, která oproti ní touží po romantickém dobrodružství a manželství, které by jí mohlo poskytnout spokojený život. Z upoutávky vyznělo, že obě Juliiny sestřenice přišly (z nějakého důvodu) o své urozené postavení ve společnosti.
Dále tu máme zdrcené rodiče Julie. Lord Kapulet je patriarcha rodiny a hodlá zachovat rodinný odkaz za každou cenu. Jeho manželka Guiliana, zdá se, vystupuje stejně, ale skrývá jedno velké tajemství.

Rod Monteků

(zleva: Benvolio; zesnulý Romeo; rodiče Romea: Lady Monteková a pan Damiano Montek. Foto: ABC)

Na druhé straně tu máme Romeova bratrance Benvolia, který se nyní jako dědic rodu Monteků musí postarat o upevnění rodinného jména. Před Romeovou smrtí byl rod Monteků na vzestupu. Damiana před upevněním jeho postavení nezastaví asi synova smrt. Lady Monteková není v seznamu pravidelných postav, teprve se uvidí, jak často bude v seriálu vystupovat.

Ostatní

(zleva: princ Escalus; princezna Isabella; hrabě Paris; bratr Lawrence; Sestra. Foto: ABC)

Čerstvě korunovaný princ Escalus (v knižním příběhu byl vévodou) je odhodlán ukončit krveprolití mezi Monteky a Kapulety, ale jediné možné řešení ho nutí rozhodnout mezi svým srdcem a ochranou království. Po boku mu stojí jeho sestra, princezna Isabella, která ovšem také zatouží po moci a trůnu. Hrabě Paris je jejich příbuzný. Parisovi byla původně Julie zaslíbena, po souboji s Romeem byl raněn a pečovala o něj Sestra.

Montekové i Kapuleti proti sobě kují pikle a snaží se zarputile prokázat, že právě jejich rod je tím uznávanějším. Tragickým osudem dvou mladých nebudou zasaženy pouze jejich rodiny. Výčitky trápí i mnicha Lawrence, který pár tajně podporoval.

Na novinku ABC jsme skutečně zvědaví. Upoutávky vypadají velkolepě a děj přinejmenším zajímavě, tak snad nezvyklý výběr protagonistů nezničí celý dojem. Co říkáte na výběr herců? Také se vám zdá nezvyklý, anebo v tom vidíte dobře promyšlený krok? Dáte seriálu šanci?


Jít na Still Star-Crossed | Jít na Edna


Chceš taky něco napsat? Ale k tomu se musíš registrovat nebo se přihlásit!

Zatím žádné komentáře