Velké nápady na konec páté série Stranger Things byly plánovány pro druhou sérii

Velké nápady na konec páté série Stranger Things byly plánovány pro druhou sérii

7.12.2022 22:00


Pátá série Stranger Things podle bratrů Dufferových využívá nápady, které byly původně plánovány pro příběh druhé série a k vyprávění jejího velkého konce.


Všichni sledují, jak tvůrci Matt a Ross Dufferovi uzavřou příběh páté série Stranger Things. Bratři Dufferovi nyní prozradili, že v ní budou znovu použity nápady, s nimiž původně přišli při vývoji druhé série seriálu. Jak se podělili na Netflixu Tudum, některé z nápadů na závěr páté série měly původně zapadnout do děje druhé série, než si spolutvůrci uvědomili, že mají mnohem více materiálu, než je potřeba. Vypadá to, že si tyto nápady ponechali v paměti a nyní se chystají tyto příběhy vyprávět o mnoho let později.

Úspěch první sezóny nás vyděsil a pak jsme věděli, že musíme vybudovat tento větší svět, že to bude pokračovat. Ale bylo toho příliš mnoho – pětkrát více nápadů, než jsme potřebovali, nebo desetkrát. V páté sérii čerpáme ze spousty těch velkých nápadů z druhé série… Spousta našich velkých závěrečných věcí čerpá z věcí, o kterých jsme si mysleli, že budou ve druhé sérii.


Foto: Netflix

Vzhledem k tomu, jak čtvrtá série připravila příběh páté série a závěr seriálu, je ohlédnutí za dějovými liniemi druhé série a hledání nápadů, co by mohlo přijít, docela fascinující. Jednou z hlavních dějových linií druhé sezóny seriálu byla minulost Eleven a historie Hawkinsovy laboratoře. To zahrnovalo i to, že se Eleven nakonec setkala s Kali Prasad alias Osmičkou. Vzhledem k tomu, že ve čtvrté sérii podezřele vynechala Kali ze všech flashbacků Hawkinsovy laboratoře, byl její návrat v páté sérii již populární teorií. To, že ji Dufferovi plánovali znovu využít, když původně připravovali druhou sérii, dává smysl, takže vidět Kali zpět v páté sérii Stranger Things zní velmi pravděpodobně.

Další dějovou linií ze druhé série, na kterou již bylo potvrzeno, že pátá série Stranger Things naváže, je Willovo spojení s Mozkožroutem a Vecnou. Nadvláda Mozkožrouta nad Willem byla velkou součástí druhé série a s odhalením, že Vecna ovládá Mozkožrouta, se stala ještě důležitější. Vzhledem k tomu, že čtvrtá série skončila tím, že se Will dotkl svého zátylku (což je znamení, že opět cítí spojení), Dufferovi již potvrdili, že je hlavním tématem závěrečné série. Tentokrát by se však Will mohl více zapojit do snahy Vecnu porazit.

Mezi příběhem páté série a druhé série by mohlo být několik dalších souvislostí. Jeden zásadní rozdíl však pravděpodobně přijde se samotnými konci. Zatímco druhá sezóna skončila tím, že Mozkožrout stále představoval hrozbu i poté, co Eleven zavřela bránu do Upside Down, pátá sezóna Stranger Things bude jistě zakončena s větší definitivností. Každopádně škádlení Dufferových o tom, jak se v závěrečné sezóně významným způsobem vrátí vyřazené dějové linie druhé sezóny, je rozhodně vzrušující.


Jít na Stranger Things | Jít na Edna


Chceš taky něco napsat? Ale k tomu se musíš registrovat nebo se přihlásit!

Zatím žádné komentáře