Čtvrtá kniha série o Cormoranu Strikovi vyjde na podzim

Čtvrtá kniha série o Cormoranu Strikovi vyjde na podzim

19.7.2018 12:00


Do světa se dostala oficiální informace o vydání v pořadí již čtvrté knihy z detektivní série o Cormoranu Strikovi z pera britské autorky J. K. Rowling. Kromě data vydání prozradila i jakým případem se titulní dvojice bude zabývat tentokrát.


O vydání další knihy se v řadách fanoušků spekulovalo už od začátku tohoto roku, kdy knižní série spatřila světlo televizních obrazovek. Britské nakladatelství Sphere nedávno spekulace potvrdilo a odhalilo, že kniha s názvem Lethal White vyjde už 18. září. Anglickou verzi si můžete předobjednat již nyní, na tu českou si však budeme muset ještě chvíli počkat. O oficiálním českém překladu zatím informace nejsou, nicméně se dá očekávat, že vyjde ještě do konce roku, jako tomu bylo s předchozími díly knižní série.

Zdroj: J. K. Rowling


Třetí díl s názvem Ve službách zla, který jsme měli možnost zhlédnout ve formě seriálu na přelomu února a března, skončil nečekanou situací spojenou se svatbou Strikovy partnerky Robin a nechal fanoušky v očekávání, které se protáhlo na tři roky.

Kromě rozuzlení osobní zápletky mezi Robin a Strikem se ale můžeme těšit také na nový případ, který spolu budou muset řešit. Za Strikem do kanceláře tentokrát zavítá mladík jménem Billy, který ho žádá o pomoc s rozluštěním zločinu, jehož byl svědkem jako malý kluk. Billy zpanikaří dřív, než ho Strike stihne vyslechnout, a z kanceláře uteče, a tak se Strike a Robin vydávají na pátrání skrze Londýn a britský venkov, aby mladíka našli. Případ přitom komplikuje nejen jejich vztah, ale i Strikova nedávno nabytá sláva, která ho vystavuje záři reflektorů mnohem více, než by si přál.

Adaptaci zatím nejdelšího dílu Rowling potvrdila už dříve tento rok na svém Twitteru, kde zároveň sdělila fanouškům, že je s dosavadními díly televizního seriálu velmi spokojená. Kdy se Lethal White dostane na obrazovky, však zatím stále není jasné.


Jít na Strike | Jít na Edna


Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se přihlaš!